Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nden Şarj İstasyonları

4
0
0
0
0
Bu tarz uygulamaları yabancı ülkelerde görüp sadece imrenerek haberini yaptığımız zamanlar geride mi kalıyor? Teknolojiye ayak uyduran belediyelerin olduğunu görmek gerçekten sevindirici
Genelikle yurt dışında gördüğümüz bu tür yenilikçi yaklaşımların bir benzeri artık Türkiye'de de uygulanmaya başladı. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi çevreye 60 watt'lık güneş enerjili şarj istasyonları kurdu. Eskişehir'de yaşayan kişiler telefon ve tabletlerini Espark AVM önüne yerleştirilecek istasyonlarda şarj edebilecekler. İstasyonlar daha sonra başka merkezlere de yerleştirilecek ve sayısı çoğaltılacak. Tepebaşı Belediyesi daha önce de ihtiyacı olan enerjinin %20'sini güneşten karşılayabileceği bir güneş paneli sistemi ile çatısını güneş panelleri ile donatmıştı. Yeniliklere açık olan Tepebaşı Belediyesi'ni gerçekten tebrik ediyoruz.

Fakat böyle bir yenilikçi projenin ulusal basında yer bulmaması ve bizim bu haberi yabancı bir site olan 9gag sitesinden öğrenmiş olmamız çok daha üzücü. Bu tarz yenilikçi bir uygulamanın duyurulması ve diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini düşünüyoruz. Beledeyicilik anlayışının da artık her yere çiçek ekmek ve seçim dönemi en çok bayrağı asanın, seçim otobüslerinde en fazla gürültüyü çıkaran adayın seçimi kazanacağını düşünen bir yapıdan çıkıp değişen teknolojiye de artık ayak uydurduğunu görmek istiyoruz.

Umarız kısa bir süre sonra tüm belediyelerimizin, otobüslerde ve meydanlarda ücretsiz internet erişimi verdiği haberlerini de yapmaya başladığımız zamanlar gelir.


4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0