eTohum 2014'ün Girişimleri

0
0
0
0
0
eTohum 2014'ün Girişimleri
eTohum 2014’ün destek alacak girişimleri belli oldu. 2008 yılından beri internet girişimcilerinin kaderini değiştiren eTohum Girişimcilik Zirvesi’nin bu yılki projeleri seçildi. eTohum 40 listesi içinden seçilen 15 girişimin listesi ve projelerin kısa açıklamaları ise şu şekilde:
 
2008 yılından beri internet girişimcilerinin kaderini değiştiren eTohum Girişimcilik Zirvesi’nin bu yılki projeleri seçildi.

eTohum 40 listesi içinden seçilen 15 girişimin listesi ve projelerin kısa açıklamaları ise şu şekilde:
 

 SambaPOS


SambaPOS, restoranlar için geliştirilmiş bir açık kaynak kodlu satış yazılımıdır. Ödeme alındığı anda arka planda mutfak, masa servisi, paket servisi gibi ekipler arasında anlık iletişimi sağlayan SambaPOS, 50 ülkede binlerce restoranda kullanılmakta ve 18 dilde hizmet vermektedir. Kullanıldığı ülkelerin de vergi sistemine ve çalışma kurallarına uygundur.
 

 SmartCloud.com.tr


SmartCloud, restoranları logo ve kimliklerini bulut bilişim teknolojisi ile cloud üzerinden tasarlamaya olanak verir. Ayrıca web ya da mobil sayfalar üzerinden restoranın sayfasına sadece bir sipariş butonu ekleyerek online satışa imkan verir.
 

 Pratikchef


Pratikchef, yemeğin tarifindeki tüm malzemeleri tedarik edip yemekte kullanılacak şekli ile paketleyen bir sistemdir. Bu sayede yemek yapmak istediğinizde tüm malzemeler bir araya getirerek kullanacağınız şekli ile sipariş edilmiş oluyor.
 

 Giycem.com


Giycem.com bir iç giyim ve tekstil ticaret sitesi. Evden alışveriş yapmanın konfopruna sahip olan Giycem.com geniş ürün yelpazesi 7/24 müşteri desteği ve hızlı kargo fırsatı ile (siparişlerin ortalama %90’ı 24 saat içinde kargoya veriliyor) kaliteli hizmet ve ürünü bir arada sunuyor.
 

 Taze Lezzetler


Dinamik ve online bir pazaryeri diyebileceğimiz taze lezzetler, süpermarket ya da restoran gibi gıda alıcılarını, çiftçileri ya da gıda ürünü üreticilerini, gıda endüstrisi tedarikçilerini ya da hem alıcı hem satıcı konumunda bulunan aracı firmaları bir araya getiren bir sistemdir.
 

 GOVATRA


Seçimini yaptığınız otele göre 100’den fazla seyahat acentesini karşılaştırarak size en iyi fırsatı sunan GOVATRA, tatillerinizi daha keyifli ve bir o kadar hesaplı hale getirmeyi hedefliyor.
 

 Supportoad


Crowd funding (kitle fonlama) metodu ile öğrencilere burs imkanı sağlamayı hedefleyen Supportoad ile öğrenciler eğitimlerini sürdürme ve ileride kendilerine fon sağlayan şirketlerde çalışma imkanı bulurken şirketler de aradıkları özelliklere sahip öğrencilerin eğitimleri ile de ilgilenerek kendi elemanlarını yetiştirme fırsatı buluyor.
 

 LVX


Zirai teknik destek hizmeti sunan LVX tam otomasyon tarımsal uygulamalar içeren bir paket programı. İçinde tarımsal sulama sistemlerinde kullanılan teknik donanımın güvenli kullanımı, uzaktan kontrol sistemleri ve oluşabilecek arızaların tespit ve onarımı ile ilgili teknik destek verilmesini amaçlar.
 

 Oruba


Oruba bir tıp simülasyonu. Oruba sayesinde tıp öğrencileri veya stajyer sağlık personelleri ilk hasta deneyimlerini gerçek hastalar üzerinde değil, bir simülasyon sistemi ile yaşıyorlar. Bu durum ayrıca bir zorunluluk haline gelen hasta güvenliği konusunda da bir sektörü bir adım daha ileri götürmüş oluyor.
 

 Mobidik


Yazarları ve yayınevlerini bir araya getiren bir sosyal platform olan Mobidik bünyesinde amatör ve profesyonel yazarlar bir araya gelebilir, yayınevleri ile iletişime geçerek kendi kitaplarının yayın hayatına başlayabilir, kütüphanelerini paylaşabilir ya da yazarlarla sohbet etme imkanı bulabilirler.
 

 Guees About Me


Lokasyon bazlı bir sosyal mobil oyun olan Guess About Me, oyuncuların  fotoğraflarına bakarak hobilerini tahmin etmeye çalıştıkları bir uygulama. Yeni insanlarla tanışmanın eğlenceli yolu …
 

 Magic Book


2D etkileşimli ve 3D pop up olmak üzere 2 farklı şekilde edinebildiğiniz Magic Book, içinde mini oyunlar ve dinamik etkileşimler bulunduran bir etkileşimli oyun kitabı.
 

 Sharemyfare


Şu anda 10 farklı dilde ve 4 platformda hizmet veren Sharemyfare, Nijerya’dan Vietnam’a, Filipinler’den Mısır’a kadar geniş bir ağ üzerinde çalışan global bir uygulama.
Sharemyfare sayesinde sizinle aynı istikamette seyahat eden kişileri bularak yolculuk ve ulaşım masraflarınızı düşürebiliyorsunuz.
 

 Fromhane


İnternet üzerinden 3D printing hizmeti sunan Formhane, 3d yazıcı teknolojisinin yavaş, pahalı ve keyfi olması gibi sorunlara bir çözüm olarak ortaya çıkmış. Formhane sayesinde 3D printing kitleselleşmeye ve kişilerin kullanımına bir adım daha yakın hale geliyor.
 

 Volt


Gerçek zamanlı bir şehir içi araba paylaşım uygulaması olan Volt, aynı yönde giden araçlar ile yolcuları bir araya getirmeyi amaçlayan ve bu sayede trafik sorununa çözüm olduğu gibi sosyal bir paylaşım yaratmayı amaçlaya bir uygulama.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0