• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Ev Sahibi, Kiracılarına "Facebook'tan Ekleme Emri" Verince Ortalık Karıştı!

​Ev Sahibi, Kiracılarına "Facebook'tan Ekleme Emri" Verince Ortalık Karıştı!

0
0
0
0
0
​Ev Sahibi, Kiracılarına "Facebook'tan Ekleme Emri" Verince Ortalık Karıştı!
Bir ev sahibi, kiracılarına "Facebook'tan arkadaş ekleyeceksiniz" emri verdi. Bu duruma sinirlenen kiracılar ortalığı karıştırdı.
İnternet döneminde yaşıyoruz. Neredeyse herkes tarafından erişilebilen bu bilgi deposu, çoğu işletme sahibinin gözünde satış yapmak ve yeni müşteriler kazanmak adına mükemmel bir platform. Bu fırsatı kullanmak isteyen ancak eline geçen fırsatı yanlış değerlendiren bir ev sahibi, kiracılarıyla birbirine girdi.

Utah'ta bulunan City Park Apartments isimli sitenin sahibi olan kişi (ismi açıklanmadı), sitelerde yaşayan kişilere ilginç bir bilgilendirme kağıdı gönderdi. Kağıtta yazana göre sitede yaşayan herkes City Park Apartments'ın resmi olmayan Facebook sayfasını arkadaş eklemek (kağıtlarda böyle yazıyor, yazan kişinin "Beğen" butonundan haberi yok) ve bu sayfaya yüksek oy vermek zorundaydı. Ayrıca City Park Apartments'ta yaşayan kimse site hakkında sosyal medyada kötü yorum yapmayacaktı. Maddeler halinde sıralanmış olan emirleri 5 gün içerisinde yerine getirmeyen kiracıların kontratları site sahibi tarafından feshedilecek, kiracılar evlerinden çıkarılacaktı.
 

Kontratlarında böyle bir maddenin bulunmadığını, ev sahiplerinin kafalarına göre kontratları feshedemeyeceğini söyleyen kiracılar, öncelikle Facebook sayfasını hedef aldılar. Ardından da durumu yetkililere bildirdiler.

Bazı kiracıların olayı mahkemeye taşıdığı, bazılarının da böyle bir sitede daha fazla yaşamak istemedikleri için evlerinden ayrıldığı bildirildi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0