• Anasayfa
  • İnternet
  • Eyfel Kulesi'nde Gece Fotoğraf Çekmek, Telif Haklarına Aykırı

Eyfel Kulesi'nde Gece Fotoğraf Çekmek, Telif Haklarına Aykırı

1
0
0
0
0
Fransa’nın, hatta dünyanın belki de en görkemli yapılarından olan Eyfel Kulesi’ne gidip de fotoğraf çekmeyenleri ıslak odunla döverler. Fakat bu fotoğrafların, telif haklarını ihlal etmesinden dolayı FacebookTwitter ya da Instagram’da paylaştığınız sırada silinebilme ihtimalini bilmiyordunuz.
Fransa’nın, hatta dünyanın belki de en görkemli yapılarından olan Eyfel Kulesi’ne gidip de fotoğraf çekmeyenleri ıslak odunla döverler. Fakat bu fotoğrafların, telif haklarını ihlal etmesinden dolayı Facebook, Twitter ya da Instagram’da paylaştığınız sırada silinebilme ihtimalini bilmiyordunuz.
 
Eyfel Kulesi gündüz de güzel görünüyor da, asıl güzelliğine gece kavuşuyor. Bir de ışıklandırma devreye girdiğinde gerçekten insanı etkiliyor. Bütün bunlar güzel de, akşam vakti çektiğiniz fotoğrafı “izin almadan” paylaşmanız halinde her an silinebilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 
Bu uygulama her ne kadar bize enteresan gelse de, İtalya’da ve Belçika’da da aynı uygulamanın olduğunu öğrendik. O yüzden çektiğiniz bu tarz tarihi fotoğrafların telif haklarına girmesinden dolayı silinme ihtimalini göz önüne alarak yedeğini mutlaka barındırın.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0