• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, 1 Milyar Kişi ile Kendi Günlük Kullanıcı Rekorunu Kırdı

Facebook, 1 Milyar Kişi ile Kendi Günlük Kullanıcı Rekorunu Kırdı

1
0
0
0
0
Facebook, 1 Milyar Kişi ile Kendi Günlük Kullanıcı Rekorunu Kırdı
Geçtiğimiz pazartesi günü, internet tarihinde rekor niteliğinde bir istatistik oluştu ve 1 milyar kişi aynı gün içinde Facebook’a giriş yaparak sosyal platformu adeta coşturdu.
Yer yüzündeki 7 milyar insanın her 7’sinden birinin aynı gün içinde Facebook hesaplarına girdiği anlamına gelen bu kilometre taşı niteliğindeki durumu Mark Zuckerberg de kendi Facebook hesabından duyurdu.

Facebook, 2012 yılında ilk kez 1 milyar aktif kullanıcı sayısına eriştiğinde bu 1 milyarın Facebook hesaplarına girmesi için 1 ay geçmesi gerekiyordu ve aylık kullanıcı sayısı 1.31 milyar kişi idi.

Dönemin en meşhur sosyal platformu olan Facebook’un günlük kullanıcı olarak 1 milyar kişiye erişebilmiş olması ise elbette Mark tarafında işlerin çok iyiye gittiğine işaret ediyor ve platform hala genişlemenin ve büyümenin yeni yollarını arıyor.

Mark’ın kendi profilinde paylaştığı bir nevi teşekkür ve tebrik içeren duyuru iletisinde “gerçekleştirdiğimiz ilerlemeden dolayı topluluğumuzla gurur duyuyorum. Topluluğumuz, her bireye söz hakkı verebilmek ve herkesin modern dünyanın fırsatlarından yararlanmasını sağlayacak anlayışı yayabilmek için çabalıyor.

Daha açık ve daha bağlı bir dünya kesinlikle daha iyi bir dünya olacak. Daha güçlü ilişkilere, daha fazla fırsatlar sunan daha güçlü bir ekonomiyeve değerlerimizi yansıtan daha güçlü bir topluma dönüşmemizi saplayacak olan dünya, bu daha açık ve konnekte dünyadır
.” ifadesi yer alıyor.

Bir de Facebook ekibi günlük 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış olmalarını kutlamak için bir video hazırlamış ki; Mark onu da kendi hesabına yükleyerek paylaşmış. aşağıdan izleyebileceğiniz videonun yanı sıra buradan da Mark’ın hesabına gidebilirsiniz.

 

We made this video to celebrate all you've done to help our community connect one billion people in a single day. It's an amazing milestone. I hope you enjoy.

Posted by Mark Zuckerberg on 27 Ağustos 2015 Perşembe
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0