Facebook'un 2G ile Maksimum Hız Projesi Hindistan'da Başladı

0
0
0
0
0
Sosyal medya devi Facebook, internet hızı düşük olan Hindistan'ı daha aktif hale getirmek için bir takım çalışmalar yaptı. Artık "2G Salı" ile Hindistan'da Facebook hızı tavan yapacak.
 
Facebook, sadece 2G sinyal erişimine sahip Hindistan, Brezilya ve Meksika gibi gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcıları rahatlatmak adına Haber Kaynağı (News Feed) üzerine bir dizi iyileştirme yapıldığını duyurdu. Artık içerikler, mobil şebeke hızı ve cihaz modeline bağlı olarak daha verimli şekilde yüklenecek. Mobil cihazları üzerinden zayıf bağlantı ile Haber Kaynağı'nı görüntülemek isteyen kullanıcılar bundan böyle daha az video paylaşımı görebilecekken, durum güncellemeleri ve bağlantı içeren gönderiler ağırlıkta olacak. Ayrıca düşük hızdaki bağlantılarda JPEG formatındaki fotoğrafların düşük kaliteli versiyonlarının da görüntülenmesini sağlanacak.Bu özelliğini ise Hindistan'da dün itibariyle aktif hale getirdi. Artık salı günleri Hindistan'da Facebook oldukça hızlı olacak. Hız konusunda tavan yapacaklar. Facebook mühendislik direktörü Tom Alison, "Haber Kaynağı gün boyunca düzenli olarak kontrol edilmek istenen bir üründür ve yavaş bağlantı ile bunu yapmak mümkün değil" dedi. Alison ayrıca zayıf bağlantıya sahip olan alanlarda daha hızlı bir Haber Kaynağı deneyimi sunmak için Hindistan'a bir ekip gönderdiklerini söyledi.Yavaş internet bağlantılarında Haber Kaynağı üzerinde daha fazla metin ve fotoğraf güncellemeleri görüneceği gibi aynı zamanda akışın geri kalanı arka planda yüklenmeye devam edecek. Böylelikle kullanıcılar diğer gönderileri gözden geçirmek için beklemek zorunda kalmayacak.

Her geçtiğimiz gün kendini yenileyen Facebook'un kullanıcılarını ek olarak etkin bir duruma getirmeye karşı bu çalışmalardan kısa zamanda randımanlı bir geriye dönüşüm alması bekleniyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0