• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’a 360 Derecelik Fotoğraf Görüntülenme Özelliği Geliyor!

Facebook’a 360 Derecelik Fotoğraf Görüntülenme Özelliği Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook, önümüzdeki haftalarda kullanıcıların hem mobil hem de web platformlarında 360 derecelik fotoğraf görüntülenmesine olanak sağlayacağını açıkladı.
Bugün haberler akıyor maaşallah. Önce YouTube’a bomba bir yeniliğin geleceğinden bahsetmiştik, şimdi de Facebook’a kullanıcılarının ilgisini çekecek bir özellik geliyor. 360 derece fotoğrafların web ve mobil platformlarında görüntülenmesine izin verileceğini belirten Facebook, sistemin tıpkı 360 derece videolardaki gibi işleyeceğini açıkladı. Web platformunda fare ile tuttuğunuz videoyu istediğiniz yöne doğru çevirebiliyorsunuz. fotoğraflar için de durum böyle olacak. 

Profesyonel fotoğrafçılarda bulunan pahalı video teçhizatı dışında akıllı telefonla da bu tarz paylaşımların yapılabilecek olması, 360 derecelik fotoğraf ve video paylaşımlarıyla ilgili her kullanıcının bir fikir sahibi olmasını sağlayacak. Facebook, her zamanki gibi tüm kullanıcılara hitap etme kriterini bu yenilikle bir kez daha göstermiş oldu. 360 derece fotoğraf özelliğini destekleyen üçüncü parti uygulamalarla ve akıllı kameralarla elde edilen fotoğrafların yüklenmesine de izin verecek olan Facebook, kullanıcı kitlesini belirli bir kalıba sokmadan, özgürce hareket etmelerini sağlayacak.

Son yenilikle birlikte Facebook, kullanıcılarını daha fazla video ve fotoğraf üretmesi için teşvik etmeye devam ettirme niyetinde olduğunu göstermeye devam etti. İki dakika dur da biraz özel hayatımızla ilgilenelim Zuckerberg reyiz, ayıp ediyorsun.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0