• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’ta Doğum Günleri Artık Kısa Videolarla Kutlanacak

Facebook’ta Doğum Günleri Artık Kısa Videolarla Kutlanacak

0
0
0
0
0
Facebook kullanıcıları, o gün doğumgünü olan arkadaşına direkt olarak uygulama üzerinden tebrik mesajı gönderebileceği ‘kısa video’ özelliğine kavuşuyor.
Facebook, kullanıcılarının bir şekilde videolarla haşır neşir olması için elinden ne geliyorsa yapıyor. Haber Akışı’nda ağırlık olarak video tarzı içeriklerinin bulunması için önce bir test aşaması uygulayan, daha sonra da test edilen özelliği kullanıma açan Facebook, doğum günü kutlamalarını da bundan sonra basit yazı dilinden kurtarıp kısa videolarla yapılmasını sağlayacak.

Facebook kullanıcıları, artık doğum günü kutlamalarını 15 saniyelik kısa videolarla yapacaklar. Şimdilik iOS platformu için gelen bu özelliği kullanabilmek için uygulama üzerinden arkadaşınızın profiline gittiğinizde karşınıza bir seçenek çıkacak. Bu seçeneğe dokunduğunuzda telefonunuzun kamerasıyla bir video çekip duvarında paylaşabileceksiniz. Dilerseniz arkadaşınız videoyu zaman çizelgesinde yayımlamadan önce videoya doğum günü temalı animasyon ve yazılar ekleyebiliyorsunuz.Az önce de belirttiğimiz gibi yeni özellik şimdilik iOS kullanıcılarının hizmetinde. Yakın zamanda Android’e gelecek olan güncellemeyle Android’ciler de bu özellikten faydalanmaya başlayacaktır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0