Facebook'a ''Güvenlik Denetimi'' Sistemi Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook her geçen gün yaptığı hamleler ile sistemini geliştirerek kullanıcılara daha güvenilir bir plaltform sunmayı amaçlamakta. Bu doğrultuda da gerek kendi sitesi, gerekse Messenger, Whatsapp gibi platformlar sürekli olarak yenileniyor.
''Herkesin Facebook'u güvenli bir şekilde kullanmasını istiyoruz'' açıklamasının bulunduğu bir blog yazısı yayınlayan Facebook, ''bu sebeple güvenlik sistemlerini geliştirme adına gece gündüz ekip olarak çalışıyoruz'' ifadelerine de yer verdi. Facebook tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

''Güvenlik bizim açımızdan kullanıcılarımıza sağladığımız en önemli şey. Bu sebeple gece gündüz çalışıyoruz. Ayrıca kullanmak istediğiniz özelliklere tamamen kendiniz karar verin diye isteğe bağlı güvenlik kontrol sistemini sağlıyoruz. Bugünden itibaren ''Security Checkup (Güvenlik Denetimi)'' adlı sistemimizi kullanarak hesabınızdaki güvenlik ayarlarına çok daha kolay erişebilecek ve kontrol altına alabileceksiniz.''Gelecek hafta, siteye giren çoğu kullanıcı bu güvenlik ayarlarını hatırlatan ve ayarlamaları konusunda yardımcı olan bir hatırlatıcı ile karşılaşıcak. Bu ayarlamalar 3 adımdan oluşacak;
  • Artık kullanmadığınız cihazlarınızdan çıkış yapmanız. Bütün eski telefonlar, tabletler gibi cihazları kapsayacak bu adımda, kullandığınız cihazları kendiniz seçeceksiniz.  
  • Seçtiğiniz bu cihazların haricinde bir cihazdan yapılan giriş denemesinin e-mail veya bildirim aracılığıyla bildirilmesini isteyip istemediğinizi ayarlayacaksınız.
  •  Şifrenizi daha güçlü ve güvenli yapabilmeniz için birkaç ipucu sunacak. Ayrıca şifreniz, herhangi bir kullanıcıyla aynı ise bunu size bildirecek.
Bu 3 adım, Facebook'a göre hesabınızı oldukça güvenli kılacak.

Security Checkup yarından itibaren dünyanın her yerinde kullanılabilir duruma gelecek ve yakında mobil cihazlarda da kullanılacak.

Kaynak: Newsroom 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0