• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Dark Web'in Girişi Olarak Tabir Edilen Tor'un Kullanımına İzin Verdi !

Facebook, Dark Web'in Girişi Olarak Tabir Edilen Tor'un Kullanımına İzin Verdi !

0
0
0
0
0
Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre sosyal paylaşım sitesi Tor kullanımına izin verecen ancak sadece Android işletim sistemini kullanan kullanıcılarda.
Son dönemlerde karşılaştığımız haberler ve gündem konularımız nedeniyle internet kullanırken ne kadar güvende olduğumuzu sorgular olduk. İnternet kullanıcılarının güvenlikleri ve gizlilikleri hakkında endişelenmeye başladığı bu zamanlarda hiç beklemediğimiz bir isim, Facebook, güvenlik konusunda takıntılı olan kullanıcılarının kendilerini yeniden güvende hissedebilecekleri bir yenilik duyurdu.

Bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan fotoğraflara ve bilgilere göre Facebook kullanıcıları, sosyal paylaşım sitesinde Tor kullanabilecekler. "Tor"un ne olduğunu yüzeysel olarak açıklamamız gerekirse bu yazılım, internette gizliliğini korumak isteyenlerin kullandığı bir yönlendirici bağlantı. Tor kullanan tüm kullanıcıların verileri, internet kullanıcılarının hepsini kapsayan ortak bir bağlantıya aktarılır. Tamamen ücretsiz olan bu bağlantı üzerinden dağıtımı yapılan veriler, 7000'den fazla Tor bağlantı katmanı bulunması nedeniyle kullanıcının veri gizliliğini korur. Tor'un simgesi olan ve çoğu kişinin merak ettiği soğan simgesi de, Tor bağlantı yapısının katmanlardan oluşması nedeniyle seçilmiştir (aynı devler gibi, kat katlar işte).Facebook'un Tor gibi güvenliğe önem veren bir yazılımın kullanımına izin vermesi oldukça alışılmadık bir durum, çünkü sosyal paylaşım siteleri arasında güvenlik düzeyi en düşük olan sitenin Facebook olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Facebook'un "ben nasılsa profillerinize sahibim, Tor kullansanız ne olur?" gibi bir düşüncesi olabileceğini de unutmamak gerekiyor. Tor'un sadece Android işletim sistemi üzerinden kullanılabilecek olması, bu yazılımın kullanıcı sayısını diğer işletim sistemlerinin arttırabileceğine oranla çok daha fazla arttıracaktır. Umarım Tor, hepimizi endişelendiren internet gizliliği konusunda bizlere biraz yardımcı olabilir.Tor'u denemek isteyenler uygulamayı buradaki bağlantıdan indirebilirler: 
 
    Orbot Tor Proxyshare
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0