Facebook Awards 2015 Sonuçları Açıklandı

0
0
0
0
0
Facebook, bu yıl dördüncü kez düzenlediği, Facebook ve Instagram’de yaratıcı projelere imza atanların ödüllendirildiği Facebook Awards’un sonuçlarını açıkladı. 
Facebook’un şimdiye kadarki en büyük ve ilham verici yaratıcı koleksiyonunu temsil eden 2015 Facebook Awards’a 160’dan fazla ülkeden, 2.700’ün üzerinde proje katıldı.
 
Bu yıl, en yüksek ödül olan Blue Award’u Always’in Like a Girl kampanyası ile Leo Burnett ve Procter & Gamble aldı. Kâr amacı gütmeyen organizasyonlar için hazırlanan kampanyaların ödüllendirildiği “Blue For Good” ödülünü ise Facebook tarihinde en yüksek sayıda insana ulaşan ve 220 milyon doların üzerinde bağış toplayan Buzlu Kova Kampanyası kazandı.
 
Geçtiğimiz yılki Facebook Awards ile karşılaştırıldığında, mobil ve videonun yükselişinin de etkisiyle bu yıl markaların daha zengin ve kapsamlı hikâyeler ürettiği görülüyor. Bu yılki Facebook Awards kapsamında öne çıkan ana trendler şöyle:
 

 Daha fazla coğrafya ve endüstriye yayılmış daha fazla yaratıcı iş

  • Mobilite sayesinde daha fazla marka, dünyanın daha fazla yerinde hikâye anlatabilme şansına sahip oldu
  • Katılım, şimdiye kadar olduğundan çok daha globaldi. Geçtiğimiz yıllardakinin iki katı artışla 160’dan fazla ülkeden katılım oldu.
  • Toplam katılım sayısında yüzde 49’luk artış gerçekleşti

 

 Facebook, marka oluşumu için ana platform haline geldi

  • Markalar, Facebook’ta gittikçe daha fazla hikâye paylaşıyor ve bu sayede insanlara en çok zaman harcadıkları mobil cihazlar üzerinden ulaşabiliyorlar. 

 Video, baskın bir araç olarak yükselişe geçti

  • 2015 Facebook Awards’a katılan projelerin yüzde 70’i video bazlıydı
 

 Instagram, markaların yaratıcılığını güçlendiren merkez oldu

  • Bu yıl Instagram üzerinden yapılan kampanyaların katılımı yüzde 35 arttı

Trendler hakkında daha fazla bilgiye buradan, kazananlar listesinin tamamına Facebook Awards sitesinden ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0