• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Beğendiğimiz İçerikleri Karşımıza Çıkaran Yeni Algoritmasını Tanıttı

Facebook, Beğendiğimiz İçerikleri Karşımıza Çıkaran Yeni Algoritmasını Tanıttı

0
0
0
0
0
Facebook, Beğendiğimiz İçerikleri Karşımıza Çıkaran Yeni Algoritmasını Tanıttı
Facebook yayımladığı yeni algoritma sistemiyle, hoşunuza giden fakat beğeni/paylaşımda bulunmadığınız içeriklere benzer içerikleri göstermeye başlayacak.
Facebook’ta her gün binlerce içerik görüyoruz. Gerek arkadaşlarımız, gerekse de beğendiğimiz sayfalar tarafından yapılan bu içerikler, aldıkları beğeni ve paylaşım sayısıyla birlikte birlikte güçlü etkileşimleri sayesinde karşımıza çıkıyor. (örneğin haber sayfalarının paylaştığı içerikler) Ama bu yine de Facebook’un hala hangi içerikleri sevdiğimizin cevabını göstermiyor. 

Gerçi bir video izlediğinizde ya da bir caps’e baktığınızda, alt kısımda onunla ilgili bazı alternatif içerikler geliyor. Fakat Facebook’un getirdiği son yenilik, mükemmele yakın bir algoritmanın da alt yapısı niteliğinde.

Facebook’un zaten akıllı bir algoritma sistemi bulunuyor. Yani beğendiğiniz ya da paylaşımda bulunduğunuz bir içeriğe benzer olan (sponsorlu ya da sponsorsuz) başka bir içeriği görebiliyorsunuz. Fakat şimdiki algoritma, kullanıcıların tamamen ilgisini çeken paylaşımları görmesine olanak sağlayacak.

Bundan sonra bir içeriği beğenip paylaşımda ya da yorumda bulunmasanız bile tıkladığınız fotoğrafa benzer içerikler karşınıza çıkacak. Yani anlık da olsa ilginizi bir fotoğraf çekti, birkaç saniye baktınız ve daha sonra kapattınız. İşte fotoğrafa bakarken beklediğiniz birkaç saniye bile Facebook’un yeni algoritmasında kendisine yer bulacak.

Yakın bir zamandan itibaren artık bu tarz içerikler karşınıza çıkmaya başlayacak. Zaten site üzerinde kalma süresi olarak bakıldığında dünyanın bir numarası olan Facebook, bu özellikle birlikte bu süreyi biraz daha yukarı taşımayı hedefliyor. (diye düşünüyorum)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0