• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Canlı Yayın İmkanından Yararlanabilecek Kişi Sayısını Arttırıyor!

Facebook, Canlı Yayın İmkanından Yararlanabilecek Kişi Sayısını Arttırıyor!

0
0
0
0
0
Facebook yeni, canlı yayın yapma özelliğini daha çok kullanıcının kullanımına sunacak.
Bildiğiniz gibi Facebook, geçen hafta canlı yayın özelliğini hayata geçirmişti. Bu işlem, düzenlenen birçok etkinlikte Facebook'un geri kaldığının görülmesi üzerine gerçekleştirilmişti. Canlı yayın özelliği ilk kullanıma sürüldüğü tarihte sadece ünlülere hizmet verebiliyordu ve bunu da Mentions adlı uygulaması üzerinden yapıyordu. Durum böyle olunca doğal olarak da aklımıza gelen ilk soru "ne zaman bizler de canlı yayın özelliğini kullanabileceğiz?" oldu.

TechCrunch isimli haber sitesinin belirttiğine göre bazı kullanıcılar bunun gerçekleşmesi için çok beklemeyecek. Facebook, canlı yayın için kullandığı Mentions uygulamasına daha çok kişiye canlı yayın imkanı sunabilmesi için destek sağlayacak. Bu destek, sadece uygulamaya birkaç fazladan ünlü ve gazeteci isimin katılması için değil ayrıca sıradan kullanıcıların da uygulamadan faydalanabilmesi için yapılacak.Yapılacak bu yenilikle şuan sadece ünlülere hizmet veren Mentions, profili gözden geçirilmiş ve "güvenli" olarak işaretlenmiş (yani uygulamayı kullanmasında herhangi bir sorun olmadığı görülen) kişilere de hizmet verecek. 

Twitter'ın Periscope'u ile yarışması beklenen Mentions'ın kullanıcılara açılması konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da her konuda kendini göstermeye can atan Facebook'un uygulamaya getireceği bu özelliğiyle kullanıcı sayısını arttıracağı kesin. Bu sebepten ötürü şimdilik sadece bir duyum olsa da yakında resmi olarak açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0