Facebook'dan Artan İntihar Sayıları İçin Önlem

0
0
0
0
0
Facebook resmi güvenlik sayfasında yaptığı bildirim ile sayısı son dönemlerde artan intiharlara karşı geliştirdiği mekanizma ile profesyonel yardım ve destek hattı oluşturduğunu açıkladı.
Özellikle Amerika'da artan intiharların çoğunda kişilerin son durum güncellemelerini göz önünde bulunduran Facebook, intihara meyilli ve profesyonel desteğe ihtiyacı olanlar için bir mekanizma oluşturdu.. Haberlerde mutlaka örneklerini görmüşsünüzdür, Facebook'da veda tarzında durum güncellemeleri paylaşıp ardından intihar edenlerin sayısı artmış durumda.

İşte bu yeni sunulan hizmet sayesinde bu tarz durum güncellemesi paylaşanların kendilerine zarar vereceklerini, yardıma ihtiyaçları olduklarını düşünüyorsanız, Facebook'a bu durumu bildiriyorsunuz ve o kişi, eğitimli uzmanlardan oluşan bir gruptan online yardım şeklinde destek almaya başlıyor.
Gerekirse kişinin telefon ve adres bilgilerine ulaşılarak da yardım ve destek sağlanıyor.

Ayrıca isteğe bağlı olacak şekilde mesajlaşma ve telefonla ulaşım sayesinde bu kişiler profesyonellerden sürekli olarak tavsiye, destek ve yardım alabilecekler. 
Şuan için Facebook bu özelliği ilk olarak Amerika'da denemeyi amaçlıyor. Proje başarılı olursa ve olumlu sonuçlar elde edilirse diğer ülkeler için de benzer sistemler kurulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0