• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Leb Demeden Leblebi Yazacağımızı Anlayacağı Deep Text’i Tanıttı

Facebook, Leb Demeden Leblebi Yazacağımızı Anlayacağı Deep Text’i Tanıttı

1
0
0
0
0
Facebook, Leb Demeden Leblebi Yazacağımızı Anlayacağı Deep Text’i Tanıttı
Kullanıcılarıyla ilgili hemen her şeyi bilmek isteyen Facebook, bu anlamda bir yenilik daha duyurdu.
Facebook, zaman ilerledikçe kullanıcılarını daha yakından tanımak, ne yaptıklarını öğrenmek gibi bir misyon üstlenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde tam da bunu desteklercesine, Facebook’un bizi nasıl dinlediğiyle ilgili bir profesörün tespitinden bahsetmiştik. Şimdi ise Deep Text adında bir yenilik daha duyurdu Facebook. Şirket, bu yenilikle birlikte kullanıcılarının her yazdığını anlamaya çalışacak.

Yapılan açıklamaya göre Facebook’un yapay zeka motorunun saniyeler içinde yapılan binlerce paylaşımı tıpkı bir insan gibi anladığı belirtildi. Toplam 20 dili destekleyen Deep Text, farklı dillerdeki kelimelerin arasında bir anlam bütünlüğü sağlayabiliyor. Bu yeniliği Messenger’da denemeye başladığını belirten şirket, Deep Text’in bir kelimenin yazılmaya başladığı andan ne yazılmak istediğini anladığını iddia ediyor. Hatırlayacağınız üzere şirketler için Messenger Bot uygulamasını da devreye sokan Facebook, Deep text ile kullanıcıların internette yapabileceği hemen her şeyin Messenger üzerinden yapılmasını sağlamak istiyor. 
 

Aslında tüm bunları bir araya getirdiğimizde Facebook’un sanki yavaş yavaş Google’a ciddi bir rakip olma eğilimindeymiş gibi hareket ettiğini söyleyebiliriz. Tabii ki ‘Google’ı bitirmek’ gibi bir dertlerinin / kaygılarının olduğunu zannetmiyorum fakat Facebook, Messenger’ı sürekli daha efektif bir hale getirip kullanıcılarının Google’da yapabileceği -en azından- basit işlemleri Messenger’da yapmalarını sağlamaya çalışıyormuş gibi görünüyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0