• Anasayfa
  • İnternet
  • Artık Facebook'da Flash Yerine HTML5 Video Oynatıcısı Kullanacak

Artık Facebook'da Flash Yerine HTML5 Video Oynatıcısı Kullanacak

0
0
0
0
0
Artık Facebook'da Flash Yerine HTML5 Video Oynatıcısı Kullanacak
Artık kullanım oranı gitgide yok olacak kadar azalmaya başlayan Flash için Facebook'ta vazgeçerek HTML5'e yöneldi.
Geçtiğimiz yılların en beğenilen ve en yoğun kullanılan Adobe üretimi Flash altyapısı artık tercih edilmemeye ve yerini HTML5 gibi çok daha verimli çalışan bir yapıya bırakmaya başlamıştı. İlk büyük adımın YouTube'un Flash yerine HTML5 oynatıcı kullanmasıyla düşünebileceğimiz sistemde tüm büyük firmalar birer ikişer Flash desteğini kaldırırken bu sefer Facebook da uzun süredir kullanmakta olduğu video oynatıcısında artık flash player yerine HTML5 kullanacak.

Yapılan duyuruda 'varsayılan olarak' HTML5'e geçiş yaptığını belirten Facebook'un bu sözünden isteyenlerin Flash olarak kullanabileceğini anlıyoruz. Ayrıca günümüzün popüleri olan HTML5'in hem geriye hem de yeni sistemlere sağladığı muhteşem uyumluluk ve sorunsuz çalışma prensibi sayesinde çok daha sevildiğini ve internet sektörünü bilen herkesin tercihi olması Facebook'u da ikna etmiş.
 

Tek merminin mucizesi. :)

Posted by Webtekno on 18 Aralık 2015 Cuma


Güvenlik konusunda da daha başarılı olduğu ve tarayıcı ile işletim sistemi farketmeden rahatlıkla çalışabildiği için tercih edilen HTML5 video oynatıcısı ile daha rahat Facebook videoları da izleyebileceksiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0