Facebook Messeger ile Para Gönderebileceksiniz!

0
0
0
0
0
Sosyal hayatımızı neredeyse ele geçiren Facebook, arada sırada çıkardığı bazı özelliklerle de kullanıcılarına kolaylık sağlamayı ihmal etmiyor. Bu hayatı kolaylaştıran özelliklere bir yenisi daha eklendi:" Facebook üzerinden para gönderme" özelliği.
Sosyal hayatımızı neredeyse ele geçiren Facebook, arada sırada çıkardığı bazı özelliklerle de kullanıcılarına kolaylık sağlamayı ihmal etmiyor. Bu hayatı kolaylaştıran özelliklere bir yenisi daha eklendi:"Facebook üzerinden para gönderme" özelliği.

Standford Üniversitesi öğrencisi ve iOS uygulama geliştiricisi olan Andrew Aude isimli arkadaş twitter hesabından paylaştığı görsel ile herkesi şaşırttı. Facebook Messenger'dan para gönderme özelliğini gösteren bu özellik şu anda yok ama zannediyoruz ki bazı geliştiriciler tarafından hala deneniyor."Söylenti" ya da "yalan haber" diye geçiştiremeyeceğimiz bu haberi bizce gerçek kılan en büyük özellik ise PayPal eski başkanı David Marcus'un şu anda Facebook Messenger ürününün başında olması. Sistem ise oldukça basit olacak gibi: Kullanıcılar banka kartlarını Facebook Messenger'a bir ödeme yöntemi olarak tanımlıyorlar. Sonra ise arkadaşınıza para yollarken sizden PIN kodu istiyor (büyük ihtimalle telefonunuza onay kodu da isteyecek) ve ardından tek bir "enter" ile Messenger üzerinden konuştuğunuz arkadaşınıza para yollayabiliyorsunuz.

Uygulamanın deyatlarını gösteren bir instagram videosu da mevcut: 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0