• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’un ‘İntiharı Önleme’ Özelliği Artık Türkçe!

Facebook’un ‘İntiharı Önleme’ Özelliği Artık Türkçe!

0
0
0
0
0
Facebook’un intihar eğiliminde olan ya da bu tarz içeriklerle karşılaşan kullanıcılar için geliştirdiği özellik, artık Türkçe olarak kullanılabilir durumda.
Uzunca bir süredir yalnızca ana dili İngilizce olan ülkelerde kullanılabilen Facebook’un ‘İntiharı Önleme’ özelliği, dünyanın bütün dilleriyle eş zamanlı olarak Türkiye’de de kullanıma açıldı.

Facebook’un bu projeyi başlatmasının sebebi ise intihar etmeden önce Facebook’ta not paylaşan kullanıcıların kurtarılabilmesini sağlamak. ABD’deki intihar vakalarının son 20 yılın en yüksek dönemine ulaştığı sırada aktif hale getirilen özellik, bugünden itibaren tüm dünyada kullanılabilir duruma getirildi.Facebook’un ‘Emniyet Araçları ve Kaynakları’ başlığı altında yer alan İntiharı Önleme bölümünde, intihara meyilli olan kullanıcılarla birlikte başkalarının da bu durumda olduğunda neler yapması gerektiği konusunda bilgilendirmeler bulunuyor. 

Şuradaki sayfa üzerinden gerekli tüm bilgilere, detaylarıyla birlikte ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendinize edineceğiniz farklı hobilerle bu depresif durumdan kurtulabileceğiniz bazı tüyolar verilmiş. (İngilicce olsa da kısa ve öz olduğu için gayet anlaşılır gibi geldi bana)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0