• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’ta Konuştuğunuz Kişilerin Yerlerini Tespit Eden Uzantı: Marauders Map

Facebook’ta Konuştuğunuz Kişilerin Yerlerini Tespit Eden Uzantı: Marauders Map

3
1
0
0
0
Chrome’a eklenen yeni bir uzantı sayesinde Facebook’ta konuştuğunuz kişilerin yerlerini dakika dakika öğrenebileceksiniz.
Uzantının sahibi, ABD’de yaşayan ve yazılım mühendisi olan Aran Khanna. Chrome için böyle bir uzantı yazmaya karar veren Khanna, Messenger’daki yer bilgisinden faydalanmış. Uzantıyı kodlarken kişinin bulunduğu yerin enlem ve boylam koordinatlarının 6 ondalık basamaklı olduğunu fark eden Khanna, Facebook’un, kullanıcıların bulunduğu konumlarıyla ilgili gelen veriyi 3 feet olacak şekilde izlediğini ortaya çıkarmış.

Khanna, eklentiyi tamamladıktan sonra Facebook listesinde bulunan arkadaşlarının yerlerini net olarak bulmayı başarmış. Arkadaşlarının gün içerisinde bulundukları tüm yerleri kaydedip hatta sosyal yaşantılarıyla ilgili tespitlerde dahi bulunduğunu söyleyen Khanna, aynı özelliği arkadaş listesinde bulunmayan kişiler üzerinde de kullanabildiğini belirtmiş.‘Du bakim hatun bensiz nerelere gidiyor’ ya da ‘halı saha maçına mı yoksa başka bir yere mi gitti acaba?’ gibi ruh hastası arkadaşlarımız için oldukça ideal bir uzantı olan Marauders Map’e şuradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0