Mark Zuckerberg Çince Kabiliyetini 20 Dakikalık Konuşmasıyla Kanıtladı

3
1
1
1
0
Mark Zuckerberg Çince Kabiliyetini 20 Dakikalık Konuşmasıyla Kanıtladı
Mark Zuckerberg'in Çince konuşabildiğini hepimiz biliyoruz. Belki bugüne kadar hep başlangıç seviyesinde falan olduğunu düşünmüştük ama yanıldık.  Bir Çinliden tamamen farksız ve akıcı bir şekilde Çince konuşan Mark Zuckerberg herkesi şaşırttı.

Mark Zuckerberg denilince aklımıza Facebook geliyor. Belki de bazılarımıza göre aklımıza direk para geliyor. Mark Zuckerberg hayatının her saniyesinde para kazanan şanslı insanlardan bir tanesi. Bugüne kadar hep onun farklı hayat özelliklerini gördük. Şüphesiz en çok konuşulan konulardan br tanesi de Mark Zuckerberg'in eşinin Çinli olması. Eşi Çin'li olduğundan dolayı azçok Çince biliyor diye düşünürdük. Katıldığı birkaç toplantıda verdiği Çince yanıtlar, bunları ispatladı. 

Geçtiğimiz günlerde Çin'deki bir üniversitenin paneline katılan Mark Zuckerberg herkesi çok şaşırttı. Panelde muhtemelen tüm katılımcılar onun İngilizce konuşacağını düşündüler. Fakat Mark Zuckerberg 20 dakika boyunca Çince konuştu. Sanki Mark'ın içine bir Çinli girmişti. Üstelik öyle basit bir Çincede değil. Tamamen aksanlı ve akıcı bir şekilde konuştu. Gözlerinizi kapattığınızda sanki karşınızda bir Çinli var. Toplantıda herkes Mark Zuckerberg'in ne konuştuğu ile değil nasıl bu şekilde konuştuğunu sorguladı. Acaba Mark Zuckerberg, Çin dünyasında yer edinmek için mi böyle Çince öğrendi yoksa Çinli eşiyle rahat rahat konuşmak ve ona bir kıyak yapmak için mi? Bu soruların yanıtlarını muhtemelen ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0