• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Messenger’a Yine Birçok Kişiyi Kıllandıracak Bir Özellik Getiriyor

Facebook, Messenger’a Yine Birçok Kişiyi Kıllandıracak Bir Özellik Getiriyor

0
0
0
0
0
Facebook, Messenger’a getireceği yeni bir özellikle arkadaş listenizdeki kişilerin yüzünü tarayarak anlık olarak fotoğraf paylaşımı yapabilmenizi sağlayacak.
Facebook, Messenger uygulamasına sürekli olarak getirdiği yeniliklerle burayı olduğundan çok daha geniş bir platforma getirmeye çalışıyor. Bunu yaparken bir yandan da gizlilik ihlali nedeniyle açılan davalarla savaşıyor. İşte bu davaların arasına ilerleyen zamanlarda eklenmesine sebep olabilecek bir özellik geliyor.

Photo Magic, telefonunuzda yer alan fotoğraflara bakarak arkadaşlarınızın olup olmadığını yapay zeka yoluyla inceliyor. Sonrasında arkadaşlarınızın bulunduğu fotoğraflar için paylaşım önerileri geliyor. İşleyiş sistemi olarak Facebook’ta paylaştığınız fotoğrafların otomatik olarak etiketlenmesini sağlayan yüz tanıma işlevine benziyor. Daha net bir açıklama yapmak gerekirse paylaşım işlemlerinizi daha hızlı bir hale getirecek Photo Magic, arkadaşınızla bir fotoğraf çekildiğiniz sırada size bir uyarı gösterecek ve bu uyarıya tıkladığınızda fotoğrafı anında paylaşmanızı sağlayacak.

Bu özelliği kullanabilmeniz için Messenger’ın telefonunuzdaki fotoğraflara ulaşmasına izin vermeniz gerekiyor. Şimdilik Avustralya’da kullanıma açılan Photo Magic özelliği, gizlilik tartışmalarının başlamasına da sebep olmuş. Facebook’un yüz tanıma işlevini, etiket önerilerini kapatarak deaktif hale getirebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0