Facebook Messenger, Apple Pay ve Samsung Pay'e Rakip Oluyor

0
0
0
0
0
Facebook mesajlaşma platformu Messenger konusunda ciddi değişiklikler yapmaya devam ediyor.
Messenger uygulaması ile rekor kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, uygulayacağı yenilikler ile uygulamasını sadece bir mesajlaşma platformundan fazlası yapacak.

The Information'ın haberine göre Facebook, Messenger uygulaması ile ''dijital cüzdan'' sektörüne adım atmaya hazırlanıyor. Uygulamanın son sunulan versiyonları deneyen bazı kullanıcılar, uygulama içinde ''hemen öde'' ve ''ürünü aldığında öde'' gibi seçeneklerin sunulduğunu farketmiş. 

Tabi şu an için Facebook bu özelliklerin ne amaçla kullanılacağına dair bir açıklama yapmış değil. Ancak eğer bu durum doğruysa, yani Facebook, Messenger'ı tıpkı Apple Pay, PayPal, Google Wallet ve Samsung Pay gibi dijital cüzdan özelliği ile sunacaksa bu durumda sektörde bir kez daha bu devlerin karşı karşıya geleceğini göreceğiz. Üstelik Facebook'un bu tarz girişimlerde ne denli başarılı olduğunu da göz önünde bulundurursak ''sektör kızışıyor'' tabirini kullanabiliriz.Fakat şöyle bir durumdan da bahsedelim; Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Ocak ayında yaptığı bir açıklamada ''ödeme sistemleri ile uğraşan bir şirket olmak istemiyoruz'' tarzında bir açıklamada bulunmuştu. Bunun yerine Zuckerberg, ''bu işi yapanlar ile ortaklaşa yürüteceğimiz çalışmalar ile bir şeyler yapacağız'' demişti.

Yani sonuç olarak Facebook Messenger'da yeni ve önemli değişimler oluyor. Bu konuda da Facebook'un önemli bir partner bularak bu sektöre adım atması bekleniyor.

Kaynak: VentureBeat 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0