• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook Mobil'e Konulara Göre Özelleşmiş Haber Kaynağı Gelebilir!

Facebook Mobil'e Konulara Göre Özelleşmiş Haber Kaynağı Gelebilir!

0
0
0
0
0
Facebook'un mobil kullanıcıların özelleştirilmiş haberler almalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.
Her ay karşımıza yeni bir sistemle çıkan Facebook, bıkmadan, usanmadan üzerinde çalışmalar sürdürdüğü bu sistemler ile kullanıcılarına sıkılmayacakları bir Facebook deneyimi sunmanın peşinde. Yaptığı yeniliklerde genellikle bilgisayar kullanıcılarını hedef alan Facebook, Jason Stein adlı bir kullanıcının belirttiğine göre bu sefer, sosyal paylaşım sitesini mobil cihazlar üzerinden kullananları hedef alan bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Facebook kullanıcıları, haber kaynaklarında beğendikleri sayfalardan gelen gönderileri ve içerisinde bulundukları grupların veya arkadaş olduğu kişilerin paylaştığı şeyleri görebiliyorlar. Kullanıcıların haber kaynağını zenginleştiren tüm bu paylaşım kaynaklarının olması, kullanıcıların çoğuna zengin içerikli bir Facebook haber kaynağı sunuyor. Ancak Facebook için bu yeterli değil. Sosyal paylaşım sitesi, açıklanan verilere göre kullanıcıların sitede zaman geçirme sürelerinde sorunlar yaşıyor. Kullanıcılarının siteye giriş yapmasıyla birlikte daha aktif olmalarını, Facebook'un tüm uygulamalarından yararlanmalarını isteyen Facebook, bunu gerçekleştirmek için kullanıcıların dikkatini çekebilecek, özelleştirilmiş haber kaynakları üzerinde çalışıyor.Bu yeni özellikle karşılaşmasının ardından özelliği haber siteleriyle paylaşan Jason Stein, kullanıcıların "Seyahat, Moda, Teknoloji" gibi haber kaynağı başlıklarını kullanabileceklerini bildirdi. Bu başlıklara göre haber kaynağında bulunan haberleri düzenleyebilen okuyucular, hem istedikleri içeriklere erişebilecekler, hem de Facebook'un bu sayfalarda paylaştığı sayfa veya kişi reklamları sayesinde kendilerine daha fazla haber kaynağı bulabilecekler.
 

Facebook'un sadece kendi çıkarını düşünmeden sunmayı planladığı çok nadir özelliklerden olan bu yeni özellik, şimdilik test aşamasında. 

Kaynak: UberGizmo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0