• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’tan Chrome Kullanıcılarının İşini Kolaylaştıracak İki Sağlam Eklenti!

Facebook’tan Chrome Kullanıcılarının İşini Kolaylaştıracak İki Sağlam Eklenti!

0
0
0
0
0
Facebook’un daha efektif kullanılması için çalışmalarını sürdüren geliştirici ekip, Chrome için geliştirdikleri son derece yerinde iki eklentiyi duyurdu.
Kullanıcılarının paylaşım deneyimini geliştirmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Facebook geliştiricileri, Chrome için ‘Paylaş’ ve ‘Kaydet’ fonksiyonlarının işlevini görecek iki eklenti yayınladı.

Eklentilere geçmeden önce Facebook’un yeni ‘beğen’ butonu değişikliğinden bahsedelim. Facebook, markasını en iyi şekilde yansıtmak için Sosyal Eklenti düğmelerini modernize edecek yeni bir tasarım değişikliğine gitti. Yeni tasarım ile beğeni butonlarında Facebook’un klasik ‘f’ harfi olmayacak, onun yerine daha uzun bir kutucuk içinde yes ikonu yer alacak. Sayfaların beğeni sayıları da yine bu uzun kutucuğun içerisinde yer alacak.Chrome için geliştirilen eklentiler ise ‘Paylaş’ ve ‘Kaydet’ butonlarıyla ilgili. Zuckerberg, Facebook’un misyonunun her zaman paylaşımcı olmaya yönelik olduğunu her seferinde dile getirir. Kullanıcıların bu anlamda daha aktif olması içinse Chrome için iki eklenti geliştirdi. ‘Paylaş’ eklentisi, aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere hemen sağ üst kısımda bulunuyor. Buraya tıklayarak bulunduğunuz web adresini Facebook profilinizde hızlıca paylaşabileceksiniz. Bazen sitelerin Paylaş butonunu bulabilmek işkence olabiliyor, bu eklenti ise paylaşım yapmanızı daha kolay hale getiriyor. 
 

 
‘Kaydet’, aslında hali hazırda bulunan bir özellik. Facebook’un haber akışında karşınıza çıkan ilginç içerikleri kaydedip daha sonra tekrar bakmanızı sağlayan bu özellik, geliştirilen Chrome eklentisi ile farklı bir sekmede açtığınız siteyi de kaydetmenizi sağlayacak. Yani bir içeriği ‘Kaydet’ demek için artık yalnızca Facebook’un içinde olmanız gerekmeyecek.

Chrome kullanıcılarının Facebook’u daha efektif kullanmalarını sağlayacak Paylaş ve Kaydet eklentilerini aşağıdaki linkler üzerinden ekleyebilirsiniz.

Paylaş Eklentisi
Kaydet Eklentisi
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0