• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Facebook Sahte Hesaplar Konusunda Kullanıcılarını Uyaracak

​Facebook Sahte Hesaplar Konusunda Kullanıcılarını Uyaracak

0
0
0
0
0
Facebook sahte profillere her yandan savaş açmaya devam ediyor.
Güvenlik konusunda her geçen gün daha ciddi adımlar atan Facebook, şimdi de sahte hesaplara karşı savaş açtı. Yeni bir sistem üzerinde çalışan Facebook, kullanıcılarını sahte profiller konusunda bildirim ile uyaracak.

Profil fotoğrafınız ya da profilinizde bulunan bilgiler kopyalanarak bir hesap açıldığı zaman Facebook, size bir bildirim göndererek söz konusu profili kontrol etmenizi isteyecek. Eğer profilde gerçekten de sizin fotoğrafınız ve bilgileriniz kullanılmış ise, bunu Facebook'a bildirebileceksiniz.Bu hamlenin ardından bahsi geçen profil sahte olarak işaretlenecek ve gerekli işlemlerin yapılması için otomatik olarak Facebook ekibine iletilecek. Aslında bu özellik geçtiğimiz Kasım ayında kullanıma sunulmuştu. Şu an ise dünya genelindeki Facebook hesaplarını %75'i bu güvenlik sisteminin içinde yer edinmiş durumda.

Facebook'un amacı ise bu özelliği kısa sürede tüm kullanıcılarına yaymak. Facebook'un bu hamlesi özellikle kadın kullanıcılar açısından oldukça önemli. Zira sizin de bildiğiniz gibi ''fake profil'' olayı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi şekilde yapılmakta, kullanılmakta. Bu profillerde kullanılan görseller ve bilgiler de hep kadın kullanıcıların izenleri olmadan yapılmakta.

Yani Facebook'un bu hizmeti kullanıcıları açısından büyük önem taşımakta.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0