• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’ta ‘Öyle Bir Şey Oldu ki!’ Tarzı Paylaşım Yapan Sayfalar Yandı!

Facebook’ta ‘Öyle Bir Şey Oldu ki!’ Tarzı Paylaşım Yapan Sayfalar Yandı!

0
0
0
0
0
Kullanıcılarının en sık şikayet ettiği konulardan bir tanesine el atan Facebook, artık ‘tık’ aldırmak için paylaşım yapan sayfalara istediğini vermeyecek.
Her gün görmekten gına getiren, sırf habere tıklatmak için olmadık başlıklar atan Facebook sayfaları: Bundan sonra ayağınızı denk alırsınız artık. Facebook, en sık şikayet alan konulardan bir tanesi olan içerikle başlığın birbiriyle örtüşmediği, sırf tık almak için hazırlanan 'ilginç' görsellerle birlikte yapılan paylaşımlara özel bir algoritma geliştiriyor. 

Bir Facebook yetkilisinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların Haber Akışı’nda sırf ilgilerini çekmek adına yapılan paylaşımlara tıkladıktan sonra çöp içerik olduğunu gördükten kısa bir süre içinde çıkmasına bundan sonra izin vermeyecekleri bir sistem geliştireceklerini belirttiler. Buna göre kullanıcı gönderiye tıkladıktan hemen sonra sayfadan çıkıyorsa, yapılan paylaşım Haber Akışı’nda olabildiğince gösterilmeyecek. Yani Facebook, kullanıcılarının bu şekilde zamanının çalınmasına neden olan gönderileri tespit ederek ciddi yaptırımlarda bulunacak. (Mesela aşağıdaki görsellerle yapılan paylaşımlar gibi)Aynı yetkili, paylaşımı yapılan gönderideki makalenin ne kadar uzun olduğuyla da ilgilenmeyecek. Dolayısıyla bu konudaki en büyük kriter, kullanıcının içerikte kaldığı süre olacak.

Facebook’un Akış Kalite Programı adını verdiği bu uygulama kapsamında sürekli olarak testler yapılıyor ve elde edilen veriler çeşitli algoritmalarla birlikte değerlendiriliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0