• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’ta Asılsız Paylaşım Yaptığı Gerekçesiyle Bir Kişiye Soruşturma Açıldı!

Facebook’ta Asılsız Paylaşım Yaptığı Gerekçesiyle Bir Kişiye Soruşturma Açıldı!

0
0
0
0
0
Sakarya’da halkı korku ve paniğe düşürerek asılsız paylaşımlar yapan S.A.G isimli kişi hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada S.A.G isimli kişinin yapmış olduğu asılsız paylaşım nedeniyle Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Bilişim yoluyla sosyal medya üzerinden halkı korku ve paniğe düşürecek paylaşımda bulunmak" eylemi nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Her ne kadar paylaştığı içeriği daha sonra kaldırmış olsa da hakkında soruşturma başlatılan S.A.G, kendisine ‘bu bilgilere nereden ulaştığı’ ile ilgili sorulan soruya ‘hatırlayamadığını’ söyleyerek cevap verdi. Gençliğinin Sakarya’da geçmesinden dolayı böyle bir bilgi paylaştığını ve doğruluk derecesini bilmediğini söyleyen belirten S.A.G’nin ayrıca Sakarya’da oturmadığı da tespit edildi.

Son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde bomba yüklü araçlarla ilgili yapılan paylaşımlarla ilgili açıklama yapan Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, yapılan bu ihbarların tamamen asılsız olduğunu belirtti.Facebook’ta yapılan "Denizli halkının dikkatine… 38 FH fort kamyon, 25 AT Nissan kamyon, 01 BGA Toyota, 21 ET kırmızı motor Fiat Tempra otomobil Denizli Emniyeti’nin belirlediği bu araçlar bomba yüklüdür ve Denizli’de patlatılmak üzere canlı bombalarla birlikte Denizli içerisindedir. Herkes birbirine duyursun fazla topluluk alanlarda bulunmayalım. Herkese dağıt bu bilgiyi hayat kurtar" şeklinde yapılan paylaşıma özellikle dikkat çeken Namal, "Yazı kısa sürede tüm sosyal medyada paylaşıldı. Amaç, sosyal medya üzerinden psikolojik etki yaratmak. Tamamen asparagas. Panik yaratılmak isteniyor. Sosyal medya kullanıcıları bu tür konularda daha duyarlı olmalıdır. Burada amaç, psikolojik olarak etki yaratmak, korku ve panik havası oluşturmak isteniyor" dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0