• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’ta Yaptığı Paylaşım, ABD’ye Girmesine Engel Oldu!

Facebook’ta Yaptığı Paylaşım, ABD’ye Girmesine Engel Oldu!

0
0
0
0
0
Facebook’ta Yaptığı Paylaşım, ABD’ye Girmesine Engel Oldu!
Almanya’da yaşanan olayda 19 yaşındaki Alman kadın, ABD’deki kuzenini ziyaret etmek için ülkeye girdiği sırada yapılan pasaport kontrolü sonucu ülkeye alınmadı.
Sosyal ağlarda yapılan paylaşımların artık birçok hukuki yaptırımların uygulanması için kullanıldığına az çok şahit olmuşuzdur. ABD’de yaşanan olay, Facebook’tan yapılan bir paylaşımın hangi sonuçları doğurabileceğine dair çok ciddi bir örnek oldu.

19 yaşındaki bir Alman kadın, turist vizesiyle ABD’ye giriş yaptı. Kadının cep telefonuna bakan polis, “Kuzeninin kendisinden komşu çocuklarına bakmasını isteyip istemediğini ve kendisinin de ehliyeti olup çocukları okula götürebileceğiyle ilgili” yazıp yazmadığını sordu. Kadının şüpheli davranışlar sergilemesinin ardından Facebook hesabında yazılanların okunduğu ve aslında çocuk bakıcısı olarak ABD’ye giriş yaptığı şüphesiyle göz altına alındı. Sonrasında genç kadın, yetkilileri kandırarak vize aldığı ve çocuk bakıcısı olmak amacıyla ülkeye giriş yaptığı gerekçesiyle vizesi iptal edilerek ülkesine gönderildi.

19 yaşındaki Alman kadının ise özel bilgilerinin okunduğu gerekçesiyle ABD’li yetkililer hakkında hukuki işlem başlattığı bildirildi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0