• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’taki ‘Bedava Mobil internet’ Grubunun Aldatmacasına Dikkat!

Facebook’taki ‘Bedava Mobil internet’ Grubunun Aldatmacasına Dikkat!

0
0
0
0
0
Facebook’ta kapalı bir grup olan ‘Bedava Mobil internet’, kullanıcıları 575 TL’lik kontör kodu alabileceklerini iddia ederek gruplarına uygunsuz bir şekilde ekliyor.
Evet, artık hepimiz günümüzün büyük bir bölümünü Facebook’ta geçiriyoruz ve neyin gerçek neyin kolpa olduğunu az çok anlıyoruz. Fakat yine de bazı ‘sivri zekalı’ insanların yaptıkları katakullilere kanmıyor değiliz. Onlardan bir tanesi Facebook’taki Bedava Mobil İnternet adında kapalı olan bir grup.

Bu grubun sahibi olan insanlar, gruba istemsiz olarak katılan kişilerin izleyecekleri bazı yollarla 575 TL’lik kontör kodu kazandıklarına yönelik yanıltıcı içerikler paylaşıyorlar. İsteklerin yerine getirilmesinin ardından ücretsiz olarak Lira kazanılacağını iddia eden bu grup, talimatları uygulayan kişilerin otomatik olarak arkadaşlarını kendi gruplarına dahil etmesini sağlıyor.Bu yolla grubun sayısını 50 bine kadar çıkartan grup, tamamen aldatmacadan ibaret. Eğer arkadaşlarınızdan böyle bir bildirim alırsanız kabul etmemenizde fayda var. Hatta ilgili kişiyi uyarıp gruptan çıkmasını tavsiye edebilirsiniz. Zira bu tarz oluşumlar sadece sahte yöntemlerle grubun sayısını arttırmayıp farklı talimatlar vererek kendilerine kar sağlamak isteyebilirler. (yani dikkatli olun, kimse size durduk yere beleş Lira / kontör göndermez)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0