Facebook'taki Chek-in Özellikleri Gelişiyor

1
1
0
0
0
Facebook'ta da olan yer bildirimi özellikleri genişletilerek Foursquare ve Yelp gibi uygulamalara rakip olacak hale getirildi.
Facebook tarafından açıklanan yeni habere göre Facebook üzerinden yapacağınız yer bildirimleri daha da genişletildi. Normalde bu iş için kullanılan Foursquare ve Yelp gibi uygulamalar kadar genişletilmiş özelliklere kavuşan Facebook tam anlamıyla bu uygulamalara rakip oldu.

Yaptığınız yer bildirimine ait mekan için zaten sayfa şeklinde kullanım ve sayfayı beğenme ve mesaj atma gibi özellikler mevcuttu. Bunlara ek olarak arkadaşlarınızın o mekanda yaptıkları bildirimleri, yorumları ve mekanda paylaştıkları fotoğraflar gibi detaylı görünüme bürünen bu özellikler neredeyse Foursquare özelliklerini kazanmış bir biçimde sunuldu.Bunların yanısıra 5 yıldız üzerinden değerlendirme ve mekandaki (mekan sayfası tarafından ayarlanmış) yaklaşan etkinlikleri de görebileceğiniz şekilde detaylandırılması da hoş bir özellik olmuş. Ekstra olarak mekan menüsü gibi bir özelliğin olacak olması da mekan seçiminde Facebook'un bu özelliklerini kullanmak yardımcı olacak gibi duruyor.

İstenmediği durumda da ayarlardaki konum kısmından kapatılabilecek olan özellik şu an için pek kullanılmadığından dolayı ülkemizde aktif olarak göremiyoruz. Ama zaman içinde bu durum değişebilir. (Fakat pek zannetmiyorum. Çünkü Foursquare ve Swarm oturmuş durumda ülkemizde. Bir de Facebook'tan yavaş yavaş uzaklaştığımızı düşünürsek çok da bir etkisi olmayabilir diye düşünüyorum)
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0