Facebook'tan Gizlilik Ayarı Değişikliği

0
0
0
0
0
Uygulama yönetim panelinde de değişikliğe giden sosyal medya devi, uygulamalara anonymous giriş yapma gibi özellikler ile kullanıcılarının gizlilik tercihlerinin güvenli kalmasını amaçlıyor.
Sosyal medya devi Facebook, 2009 yılından bu yana sürdürdüğü herkese açık gönderi paylaşma politikasını artık bitiriyor. Giderek artan kullanıcı sayısı ve onlarca paylaşım kalabalığında arkadaşlarınızın yazdıklarını bile kaçırabiliyorsunuz. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmeyi amaçlayan Facebook yönetimi herkese açık paylaşım yapmayı tekrar düzenledi. Herkese açık paylaşım yapmak için gönderinizi paylaşmadan önce seçili olan "Arkadaşlar" kitlesini "Herkese Açık" olarak değiştirmeniz gerekiyor. Mobil platformda ise paylaşım yapıyorken hedef kitle küçük bir sembol ile gönderi penceresinin altında yer alıyordu fakat bu güncelleme ile sol üst tarafta daha büyük bir şekilde yer alıyor.

Böylelikle Facebook sitesine yeni üye olan bir kullanıcı paylaşım yapıyorken gizlilik ayarlarını değiştirmez ise sadece arkadaşlarının görebileceği paylaşımlar yapacak. Hali hazırda üye olan kullanıcılar ise gönderi paylaşıyorken bir uyarı ile karşılaşacak ve gönderiyi kimlerin görmesini istediğini bu uyarı penceresinden tekrar seçecek.

Uygulama yönetim panelinde de birkaç değişikliğe giden sosyal medya devi, uygulamalara anonymous giriş yapma gibi özellikler ile kullanıcılarının gizlilik tercihlerinin güvenli kalmasını amaçlıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0