• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook'tan Paris'te Yaşayanlar İçin "Güvendeyim" Uygulaması!

Facebook'tan Paris'te Yaşayanlar İçin "Güvendeyim" Uygulaması!

0
0
0
0
0
Facebook Paris'te yaşanan terör saldırısında kullanıcılarının kendilerinin güvende olduğunu bildirmesi adına son derece kullanışlı bir sistemi kullanıma sundu.
Dün akşam saaatlerinde Paris'te yaşananlar tüm ülkelerin gündeminde olduğu gibi ülkemizin de gündemindeydi. Talihsiz bir şekilde birçok vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısından sonra Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, olağanüstü hal ilan etti ve ülkeye giriş-çıkış yasaklandı. Bütün bu olayların üst üste gelmesinden sonra Facebook, Avrupa'nın belki de en önemli şehri olan Paris'te yakınları bulunanlar için geçmişte gördüğümüz bir uygulamayı kullanıma sundu.

"Safety Check" yani "Güvendeyim" isimli uygulama, Paris'te bulunan kullanıcıların arkadaşlarına tek tek haber vermek yerine yapacakları tek işlemle onları haberdar etmesini sağlıyor. Bu uygulama birkaç ay önce Nepal'de yaşanılan deprem sırasında Facebook tarafından ilk kez kullanılmıştı. Bölgede bulunan insanlarını güvenliklerini bildiren uygulama, Paris'te yaşananlardan sonra yeniden aktif hale getirildi. Sadece Paris'te bulunan kişilerin durumunu bildirebildiği bu uygulama sayesinde, Paris yakınlarında bir arkadaşınız olup olmadığını da kontrol edebiliyorsunuz.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0