Facebook’un Güney Amerika Yöneticisi Tutuklandı!

1
1
0
0
0
Brezilya polisi, Facebook’un Güney Amerika’dan sorumlu ismini uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili soruşturma kapsamında bazı kişilerin bilgilerine erişim talebini geri çevirmesinden dolayı gözaltına alındı.
Olaylar Güney Amerika’da gelişince, aslında neler yaşandığını başlığa bakarak bile az çok tahmin edebilirsiniz. Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinin bulunduğu Güney Amerika ülkelerinin bu alandaki ünü, uluslararası alanda zaten bilinen bir durum. Bölgenin Facebook’tan sorumlu ismi Jorge Dzodan da böyle bir olayın içine karışmış.

2014 yılında Brezilya’nın Sergipe eyaletine yapılan büyük bir uyuşturucu operasyonu sonrası uyuşturucu satıcılarının WhatsApp üzerinden satışlarını gerçekleştirdiği anlaşılmış, bunun üzerine mahkeme WhatsApp’ın sahibi olan Facebook’ta uygulamayı kullanan kişilerin bilgilerini talep etmişti. Mahkemenin bu kararına rağmen Facebook’un Güney Amerika’dan sorumlu ismi Jorge Dzodan bilgileri vermeyince tutuklanmış. Günlük 12.500 dolar para cezasına çarptırılan Facebook, cezası 250 bin dolara ulaşmış olmasına rağmen hala bilgileri paylaşmamaya devam ediyor.Bu konuyla alakalı olarak WhatsApp üzerinde bir değişiklik yapılmadı. Zuckerberg daha önce FBI ile benzer bir olay yaşayan Apple’ın CEO’su Tim Cook’un yanında olarak bu tarz olaylara karşı tavrını belli etmişti.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0