Facebook’un Kuzey Avrupa Müdürü Hakkında Soruşturma!

0
0
0
0
0
Hamburg Savcılığı, Facebook’ta kullanıcıların nefret içerikli paylaşımların silinmemesinden dolayı şirketin Kuzey Avrupa Müdürü Martin Ott hakkında soruşturma başlattı.
Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, bunun bedelini bir yandan açılan davalarla ödüyor. Gizlilik ilkelerini hiçe saydığı gerekçesiyle daha önce haklarında birçok daha açılan şirketin nefret içerikli mesajları silmemesi sebebiyle Kuzey Avrupa Müdürü Martin Ott hakkında soruşturma başlatıldı. Hamburg Savcılığı Sözcüsü Nana Frombach, Facebook’taki kullanıcıların paylaştığı nefret içerikli mesajların silinmemesinden dolayı Würzburg’ta yaşayan bir avukatın Ott hakkında dava açtığını doğruladı.

Yapılan suç duyurusundaki iddiaların gerçekliğinin tespit edilmesi için eyalet kriminal dairesinin görevlendirildiğini belirten Frombach, bu paylaşımların internette kalma süresinin inceleneceğini belirtti.Facebook’tan yapılan açıklamada ise söz konusu suçlamanın temelinin olmadığı ve Facebook + çalışanlarının Alman yasalarını ihlal etmediği belirtildi. Davayı açan avukatın daha önce de ülkedeki reklam işlerinin yürütüldüğü Almanya Şubesi Facebook Germany Gmbh’in yöneticilerine de suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıkmıştı. Almanya Başbakanı Merkel de Adalet Bakanı Heiko Mass ile birlikte Facebook’taki nefret içerikli paylaşımları eleştirmişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0