Facebook’un Mobil Profil Kısmına Önemli Yenilikler Geldi!

0
0
0
0
0
Uzun süredir Avustralya’da test aşaması sürdürülen ‘profil fotoğrafının ortalanması’ özelliği ve birkaç yeni özellik, tüm Facebook kullanıcıları için aktifleştirildi.
Facebook, yayımladığı son güncellemeyle birlikte uzun bir süredir Avustralya’da test aşamasını sürdürdüğü bazı mobil profil değişikliklerini tüm kullanıcılarının hizmetine sundu.

Gelen güncelleme ile profil fotoğrafları artık ortalanmış bir şekilde görünecek. Bir önceki sürümde ise masaüstü platformunda olduğu gibi sol üst köşede yer alıyordu.

Bunun dışında KİM OLDUĞUNU ANLAT, BİLGİLERİ DÜZENLE ve ÖNE ÇIKAN FOTOĞRAFLAR EKLE özellikleri de hemen profil fotoğrafının alt kısmında yer alıyor. ‘Kim olduğunu anlat’, tıpkı masaüstünde olduğu gibi kendinizi tanımlamanızı sağlayacak 101 karakterlik bir alandan oluşuyor. Gizlilik ayarını düzenleme şansına sahip olamadığınız bu bölümde yazdığınız yazı, arkadaşınız olsun ya da olmasın herkes tarafından görülecek. (ona göre yazın yani)Bu kısmın hemen altındaki ‘daha fazlasını gör’e tıkladığınızda, Bilgileri Düzenle ve Öne Çıkan Fotoğraflar Ekle kısımlarını göreceksiniz. Bilgiler Düzenle, tabii ki var olan bir özellikti fakat buraya ulaşmak için tek tık yerine 2-3 işlem yapmanız gerekiyordu. Şu an ise tek tık yaparak tüm bilgilerinizi düzenleyebiliyor olacaksınız. Öne Çıkan Fotoğraflar’da ise 5 adet fotoğraf belirleyip ekleyebiliyorsunuz. Bu fotoğraflar isterseniz Facebook’tan, isterseniz cihazınızdaki fotoğraflardan oluşabilir ve  tıpkı Kim Olduğunu Anlat’ta olduğu gibi buradaki içerikleriniz de herkes tarafından görülüyor olacak.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0