• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook'un Videolu Profil Fotoğrafı Özelliği Android'e Geliyor!

Facebook'un Videolu Profil Fotoğrafı Özelliği Android'e Geliyor!

0
0
0
0
0
Birkaç ay önce duyurulan ve kullanıcıların profil fotoğraflarını kısa bir video ile değiştirebilmesine olanak sağlayan videolu profil fotoğrafı özelliği Android'e geliyor.
Uzun bir süredir dünyanın en çok kullanılan sosyal platformu olma ünvanını elinde tutan Facebook, bu ünvanını korumanın yanı sıra kullanıcılarının Facebook'tan başka hiçbir sosyal paylaşım sitesi kullanmasını istemiyor. Bu amaç uğruna her ay bir yenilikle karşımıza çıkan Facebook, geçtiğimiz ay videolu profil fotoğrafı özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Bu özellik sayesinde Facebook profil fotoğrafınızda bulunan fotoğraf yerine uzunluğu en fazla 7 saniye olan videolar koyabilir ve bu videolara ekleyebileceğiniz ses ile kendinizi başkalarına daha net bir şekilde tanıtabilirsiniz.
 

Kullanıma sunulmasının ardından işe yarar bir özellik olmasına rağmen (bence) Facebook'un istediği kadar ilgi göremeyen videolu profil fotoğrafı özelliği, Facebook'un bu özelliği en çok kullanılan mobil işletim sistemine yani Android'e uyarlamasına neden oldu. Kullanıcılarının "videoyu çek, ardından bilgisayara telefonu tak, videoyu bul, at, ayarla... ooo uzun iş" diyebileceğinden şüphelenen Facebook, Android işletim sistemini kullanan bazı kullancılarına gizli bir şekilde bu özelliğin kullanımı sundu.Kullanıcıların farketmesiyle birlikte gündeme gelen bu durum, bakalım Facebook'un tüm kullanıcılara bu özelliği sunmasıyla birlikte ne kadar kullanılacak.

Kaynak: AndroidPolice 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0