• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook'un Zorbalığı Önleme Merkezi Türkiye'de de Kullanıma Sunuldu!

Facebook'un Zorbalığı Önleme Merkezi Türkiye'de de Kullanıma Sunuldu!

0
0
0
0
0
Zorbalığa maruz kalan kişilerin sayısını azaltmak adına çalışmalar yapan Facebook, Zorbalığı Önleme Merkezi'ni Türkiye'de kullanıma sunma kararı aldı.
Sosyal projelere yardımcı olan ve insanların yaşam kalitesini arttırmak adına çeşitli etkinliklere katkı sağlayan Facebook, internet kullanıcılarının da en büyük sorunlarından birisi olan zorbalığı önlemek adına örnek bir adım atmıştı. Zorbalığın önlenmesi adına "Zorbalığı Önleme Merkezi" adlı merkezi kuran sosyal paylaşım sistesi, bir süredir yurt dışında faliyetlerine devam eden bu merkezin Türkiye'de de kullanıma sunulması kararını aldı.

Başta çocuklar olmak üzere tüm yaştaki insanları kapsayan Zorbalığı Önleme Merkezi, Türkiye'de uzun bir süredir faliyetlerine devam eden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte çalışacak. Facebook’un EMEA Bölgesi Güvenlik Politikaları Müdürü Julie de Bailliencourt: "Zorbalığı Önleme Merkezi, bu hizmeti kullanan bireylere koruyucu önlemler sunacaklar. Başta gençler olmak üzere tüm yaştan insanlar zorbalığa maruz kalabiyorlar. Zorbalığa maruz kalan kişiler, kurduğumuz merkez sayesinde destek ve bilgi alabilecekler."

Yardım ve destek sunmasının yanı sıra bu konuda bilgilendirme de sağlayan Zorbalığı Önleme Merkezi, ailelerin ve ebeveynlerin de ücretsiz bir şekilde faydalanabileceği bir platform. Ülkemize yeni gelmiş bu platformun, her insan için büyük oranda sorun yaşatabilecek olan zorbalığa ne gibi bir etki yapacağını hep birlikte göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0