• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook Verilerinizi Bilgisayarınıza Nasıl İndirebilirsiniz?!

Facebook Verilerinizi Bilgisayarınıza Nasıl İndirebilirsiniz?!

0
0
0
0
0
Facebookte bulunan bir sistem, hesabınızda bulunan verileri yedekleyerek daha sonra kullanabilmenizi mümkün kılıyor.
Facebook'un sadece fotoğraf paylaşmak ve mesaj atmaktan daha fazlasını yapmak için kullanılabileceği doğru. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesini neredeyse hepimiz kullanıyor olsakta Facebook'un tam olarak neler yapabildiğini sadece birkaç kişi biliyor. Bir süredir Facebook'ta bulunan bir özellik, kullanıcılarının kendi profillerinde bulunan verileri bilgisayarlarına indirmelerini ve istekleri dahilinde kullanmalarını mümkün kılıyor. "Veri arşivleme" ismine sahip olan bu özelliği, dilerseniz yeni bir hesap açmak için de kullanabilirsiniz.

Veri arşivleme, Facebook kullanıcılarının profillerinden paylaştıklarını kaydetmek istemeleri üzerine kullanıma sunulmuş bir sistem. Sadece sosyal paylaşım sitesinde değil, aynı zamanda kendi bilgisayarlarında da anılarının kalmasını isteyen kullanıcılar, birkaç basit adımla bunu gerçekleştirebilirler.
 

 Facebook sayfasının sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayın ve "Ayarlar"a girin. 

 Karşınıza çıkan sayfanın en alt kısmında bulunan "Facebook verilerinin kopyasını indir." cümlesine tıklayın.


 

 "Arşivimi Başlat" butonuna tıklayın ve şifrenizi girin.
Bu işlemden sonra profilinizde bulunan tüm verileri indirmeye başlayacaksınız. İndirdiğiniz verilerle ister anılarınızı saklayın, ister yeni bir hesap açarak onu şekillendirin, seçim size kalmış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0