Facebook Yeni Chrome Uzantısıyla Blogları Hedef Alıyor

0
0
0
0
0
Facebook, yeni tanıttığı Chrome uzantısı sayesinde Facebook Stories hizmetinde yazıları kaydetmeyi ve yayınlamayı kolaylaştırıyor.
Dünya'nın en büyük sosyal ağı Facebook sadece bir sosyal ağ olmaktan çıkıp artık tek başına internette her şeyi yapabileceğimiz bir platform haline geliyor. Bilişim editörlerinin "Facebook interneti ele geçirmek üzere" şeklinde yorumladığı bu durum gerçekten şirketin gücünü ortaya koyuyor. Özellikle artık büyük haber sitelerinin trafiğinin büyük bir kısmını Faacebook'tan alması nedeniyle içeriklerini direk olarak Facebook'a entegre bir şekilde okuyuclarına sunması bunun en önemli göstergelerinden biri.

Henüz Facebook tam anlamıyla interneti ele geçirmiş değil ancak hem videolu hem de yazılı içerik konusunda büyük trafik sağladığı için bu yayınları kendi içine dahil etmeye çalışmasıyla Facebook'un bu amacı açıkça belli oluyor. Facebook, Facebook Stories adındaki kişisel blog hizmeti sayesinde şimdi de blog platformlarını yok ederek içerik üreticilerini Facebook Stories'e getirmek istiyor.Facebook Stories için yayınlanan Chrome uzantısı sayesinde artık internetten blogları takip eden kullanıcılar Facebook Stories üzerindeki blog yazılarını uzantıya kaydedip okuyabiliyor, paylaşabiliyor ve hızlıca uzantı üzerinden kendi blog yazılarını yayınlayabiliyor. Facebook Stories internet sitesine girmeye ihtiyaç bile duymadan hızlı bir şekilde blog sistemini sunmasıyla birlikte Medium gibi popüler rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.

Hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Facebook Stories eğer başarılı bir şekilde büyümeye devam ederse böylelikle internetteki blog ağlarının da hakimiyetinin artık Facebook'ta olmasını sağlayacak. Aynı zamanda Facebook'un ciddi trafik sağladığı büyük internet yayınlarına sadece kendi bünyesinde içerik üretmeyi teklif ettiği de biliniyor. Eğer gidişat bu şekilde devam ederse Facebook sadece bir sosyal ağ olmayacak, internetteki tüm içerikleri barındıran bir mecra haline gelecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0