• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Yeni Özelliği İle Gözünü Snapchat'in Yerine Dikti!

Facebook, Yeni Özelliği İle Gözünü Snapchat'in Yerine Dikti!

0
0
0
0
0
Facebook, canlı etkinliklerde yer almak ve katılımcıların odak noktası olmak için yeni bir eklenti getiriyor.
Günümüzde sosyal ağlar, birçok etkinlik ve kampanya gibi olayların odak noktası. Bunların başında eş zamanlı paylaşım ile birçok kişiye ulabildiğimiz Twitter ve Snapchat gibi isimler var. Özellikle internet nüfusunun çoğunu oluşturan genç nüfusun dikkatini çeken bu gibi durumlar, ticari olarak şirketlerin ekmeğine yağ süren durumlar. Durum böyle olunca da her alanda bulunmaya can atan Facebook, bu alanda da varlığının olmasını istiyor.

Facebook'un getireceği yeni eklenti, belirli etkinlikler veya olaylar adına açılmış başlıkların altında, o bölümlere yapılmış olan yorumları veya katılan katılımcıları, eş zamanlı diğer katılımcılarla paylaşarak, genç nüfusun oldukça çok dikkatini çeken küçük bir sosyal platform yaratma üzerine. Etkinlikten paylaşılan fotoğrafların ön planda olacağı eklentide katılımcılara da söz hakkı verilmesi bu eklentinin ana özelliği.Bu eklenti, Lollapalooza isimli müzik festivalinin çıkışına son anda yetişecek gibi görünüyor. Facebook'un bu senenin başında çıkartılmış bir diğer eklentisi olan ve yeni çıkacak eklentiyi destekleyecek olan "Tavsiye edilen yer" eklentisi, önceden katıldığınız veya dikkatinizi çekmiş benzer olaylara göre Facebook'un hareket dökümü bölümü tabanlı çalışıyor. Kısacası internette baktığınız yeni bir bilgisayardan sonra girdiğiniz sitelerde karşınıza bilgisayar reklamları çıkmasıyla aynı olay.

 

"Tavsiye edilen yer" eklentisi ve yeni eklentisi ile canlı paylaşım konusunda öncülüğü Lollapalooza ile ele gerçirmeye çalışacak olan Facebook, bunu başarır mı bilinmez fakat Twitter ve Snapchat'in kolay rakipler olmadığı kesin. 
 
Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0