Facebook Yeni Simgesinde Kadınları Ön Plana Çıkartıyor

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Facebook’un tasarımcısından sosyal ağın yeni logosu ortaya çıkmıştı. Facebook, şimdi de yeni simgelerinde kadınları ön plana çıkartıyor.
Geçtiğimiz hafta Facebook’un ürün tasarımcısı Christophe Tauziet, Twitter hesabından yeni Facebook logosuna ait bir görsel paylaşmıştı. Görselde, fontun değişikliğinin yanı sıra normal a harfi değişerek daktilolarda yazılan a harfinin kullanıldığını görmüştük. Yeni değişiklik ise biraz daha sosyal mesaj vermek amacıyla yapılacak.

Facebook’un halihazırdaki arkadaşlar simgesinde erkek ve kadın bulunuyor. Bu simgenin ön kısmında erkek, arkasında ise kadın bulunuyor. Yapılacak olan değişiklikle birlikte kadın simgesi ön, erkek simgesi arka tarafta olacak. Ayrıca tasarım olarak da çok ince bir rütuşun yapıldığı belli oluyor. (her simgede de saçlarda biraz değişiklik yapılmış)Olaya tasarım olarak bakarsak çok da fazla bir değişikliğin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat anlamsal bir yorum getirecek olursak bunun çok ‘özel’ bir değişiklik olduğunu söylememiz gerekiyor. (gerçi aramızda yine bazı art niyetliler ‘bak bak kadın ikonunu erkeğin önüne koymuşlar, ne demeye çalışıyor bunlar’ gibi sığ eleştiriler yapacaktır. Yapmayın)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0