• Anasayfa
  • İnternet
  • Farelerin Zeki Olmadığını Kanıtlayan, Evinizde Yapabileceğiniz Tuzaklar!

Farelerin Zeki Olmadığını Kanıtlayan, Evinizde Yapabileceğiniz Tuzaklar!

0
0
0
0
0
Farelerin Zeki Olmadığını Kanıtlayan, Evinizde Yapabileceğiniz Tuzaklar!
Bir video, evinizde nasıl kendi imkanlarınızla fare kapanı yapabileceğinizi ve farelerin bu tuzaklardan nasıl asla ders almadığını gösteriyor.
Dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerde yaşayabilen ve bu ortama ayak uydurabilen sayılı canlılardan birisi olan fareler, her sene girdikleri evler, işyerleri veya diğer mekanlardan dolayı milyonlarca kişiye sıkıntı yaşatırlar. Tüm insanlığın besin ihtiyacının 1/3'ünü kendileri tüketen veya yenmeyecek hale getiren bu şirin belalar, kendi ortamlarında yaşaması gereken ve insan sağlığı adına insanla aynı bölgede bulunmaması gereken canlılar arasında yer alıyorlar. Bu gibi nedenlerden ötürü her sene milyonlarca fare kapanı satışı gerçekleştiriliyor ancak bu kapanlar her zaman başarılı olamıyor. Bu gibi durumlarda olan insanlara yardım edebilmek için bir YouTube kullanıcısı, farelerin yakalanması adına evinde kendi kendine yaptığı tuzakları videoya kaydederek anlatmış.

Bu tuzaklarda boş kutu kola, birkaç ip, çivi ve tahta gibi kolay bulunabilecek olan cisimleri kullanan YouTube kullanıcısı, Raspberry Pi ile çalışan bir kameralı düzenekten farelerin tuzaklara verdiği tepkileri görüntülemiş. Video sırasında hiçbir şekilde zarar görmeyen fareleri istediğiniz takdirde yakalayabileceğinizi ve bunun için sadece bu kolay düzenekleri kurmanız gerektiğini anlatan YouTuber, bu video ile farelerin öğrenme konusunda pek iyi olmadığını ve ders çıkartmadıklarını da kanıtlamış oldu.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0