• Anasayfa
  • İnternet
  • Fatih Terim’den Instagram Üzerinden Doğmamış Torununa Hakaret Edenlere Suç Duyurusu!

Fatih Terim’den Instagram Üzerinden Doğmamış Torununa Hakaret Edenlere Suç Duyurusu!

3
0
0
0
0
Fatih Terim, kendisine, damadına, kızına ve doğmamış torununa Twitter ve Instagram üzerinden hakaret eden kullanıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Milli takımımızın İspanya karşısında aldığı 3-0’lık mağlubiyetin ardından özellikle Instagram üzerinden bazı kullanıcılar, Fatih Terim’in kızı Buse Terim’e ağza alınmayacak küfürler ve hakaretler yağdırmıştı. Sosyal medyada da gündem olan bu olaya karşılık olarak birçok kişi tepki göstermiş, Terim ailesine destek mesajları yağmıştı. Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, bu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Hakarete varan yorumlar yapan şüpheliler hakkında ‘hakaret’ suçundan emsal ve caydırıcı nitelikte ceza verilmesini isteyen Epdüzer, dilekçesinde şu görüşlere yer verdi: "Eleştiri ve sevmemek bir hak ve tercihtir. Ancak eleştiri sınırını aşarak bir kimsenin doğmamış torununa ve aile üyelerine karşı galiz küfürler etmek, nefret söylemi içeren ifadeler kullanmak en hafif deyimi ile ahlaksızlıktır. Bu muhatabında yarattığı manevi zararların telafisi imkânsızdır. Ayrıca tüm bu sözler, gebe olan müvekkilin sağlığını da olumsuz etkilemiştir. Bu nedenle bu hakaretleri sarf eden şüphelilerin, hakaretlerin ağırlığı, müvekkillerin uğramış olduğu manevi yıkım ve olayın toplumda çektiği tepki de dikkate alınarak, emsal ve caydırıcı nitelikte cezalandırılması gerekir."Epdüzer’in başvurusu üzerine stanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, hakaret mesajları atan kullanıcıların Twitter, Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi. 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0