Faturalarınızı Gmail Üzerinden Ödeyebileceksiniz

0
0
0
0
0
Google yeni geliştirdiği uygulama ile internet üzerinden ödeme yapma sistemini çok daha basit ve pratik bir hale getirecek.

Günümüzde hemen hemen herkese faturaları email hesapları üzerinden ulaşır. Eskisi gibi öyle kağıt derdiyle falan uğraşmak neredeyse tarihe karışmış durumda.

Ancak ya emailinize gelen bu faturaları yine emailiniz üzerinden ödeyebilseydiniz?

Görünüşe göre Google da tam bu olay üzerinde çalışmalar yapmakta. Daha önceden bu haberimizde de bahsettiğimiz gibi Gmail üzerinden para gönderebiliyorduk, şimdi de Gmail üzerinden faturalarımız ödeyebileceğiz.

Şu an için Pony Express olarak adlandırılan bu hizmet, kullanılmadan önce kullanıcıya isim, adres, sosyal güvenlik numarası gibi sorular yönelterek kimlik doğrulaması yapıyor.Sistem sizi tanıyıp kimliğinizi onayladıktan sonra da kendi adınıza olan tüm faturaları, emailiniz üzerinden ödeme imkanı sağlıyor (ya da Google bu uygulama için ayrı bir inbox yani gelenler kutusu yapacak).

Ayrıca bu ödemeleri kredi kartı numaralarınız ile yapmak da mümkün. Bir sefer kredi kartınız ile ödeme yaptığınızda o fatura için otomatik ödeme talimatı verme imkanınız da bulunmakta.Ancak işin garip olanı Google şu anda kullanıcıya fatura çıktılarını normal posta yolu ile ulaştıran şirketler ile çalışmakta (benim düşüncem onları email sistemine dahil etmeyi falan düşünüyorlar).

Google’ın bu yeni uygulaması hakkında hazırlanan rapora göre de uygulama 2015’in sonuna doğru, yavaş yavaş kullanıma sunulacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0