• Anasayfa
  • İnternet
  • Fazla Bilinmeyen Ancak İşinize Yarayabilecek 3 Google Hizmeti!

Fazla Bilinmeyen Ancak İşinize Yarayabilecek 3 Google Hizmeti!

0
0
0
0
0
Google'ın fazla bilinmesede oldukça kullanışlı olan birkaç hizmetine haberimizde yer verdik.
Dünyanın en büyük arama motoru olan ve en gelişmiş teknoloji şirketlerinden birisi olmayı başarabilmiş olan Google, bizlere adını ilk olarak arama motoru olmasıyla birlikte duyurdu. Bugün inanılmaz derece büyük veri tabanı ve kullanım rakamlarına erişen Google, ülkemizde %90 kullanım oranıyla en çok kullanılan internet arama motoru. Sektördeki varlığını arama motoru olarak kazandığı ün ve parayla büyüten Google, günden güne büyüyor ve kullanıcılarına sadece internet aramasından çok daha fazlasını sunmaya devam ediyor. Bu amaçla kullanıcılarına birbirinden çeşitli hizmetlerini sunan Google'ın o kadar çok hizmeti var ki hepsini takip edemez olduk. Bu haberimizde gözden kaçırdığımız ancak kullanımının çok işimize yarayabileceği 3 Google hizmetini açıkladık.
 

 Google Kişi BulucuDoğal afetler veya başka durumlarda, kişini durumundan endişelendiğinizde kullanabileceğiniz Google Person Finder, kullanıcılarına o kişinin adı ile arama yapma imkanı sunuyor. Yerel halk, sağlık kuruluşu, polis, haberciler veya herhangi birisi tarafından hakkında bilgi verilmiş olması durumunda kişiye ulaşabileceğiniz Google Person Finder, geçtiğimiz günlerde Facebook'un devreye soktuğu "Security Check" uygulamasının orijinali.
 

 Google Giriş AraçlarıHerhangi bir dilde, herhangi bir karakter girişi yapmanıza olanak sağlayan Google Input Tools, ödev yaparken veya farklı dilde bir yazı aratırken (örneğin Rusça) kullanabileceğiniz hizmetlerden birisi. Chrome uzantısı, çevrimdışı çalışabilme imkanı ve Android uygulaması bulunan bu hizmet, herkesin sahip olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor.
 

 Get Your Business Online (GYOB)


Şirketinizin verilerine, değerine ve diğer rakamlara bakabildiğiniz, size dijital bir harita sunan bu hizmet sayesinde şirketinizin anlık verilerini kontrol edebilirsizin. Tamamen ücretsiz olan bu özellik sayesinde internet aramalarındaki yerinizi bile öğrenebiliyorsunuz.

Kaynak: MakeUseOf 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0