• Anasayfa
  • İnternet
  • FBI, Gençlerin Herhangi Bir Amaçla "Kullanılmamalarını" Bu İlginç İnternet Sitesiyle Sağlayacak!

FBI, Gençlerin Herhangi Bir Amaçla "Kullanılmamalarını" Bu İlginç İnternet Sitesiyle Sağlayacak!

0
0
0
0
0
Gençleri kullanarak düşüncelerini yayan ve eylemlerini yaptıran kişilerin önüne geçmek isteyen FBI, gençlerin bilgilendirildiği absürd bir internet sitesini kullanıma sundu.
İnternetin yayılması ve her an kontrol edilemeyecek kadar büyümesiyle birlikte "extremist" adı verilen, bir düşünceye veya davaya çok bağlı olan kişiler, amaçları doğrultusunda gençleri kendi yanlarına çekmeye ve onları kullanmaya başladılar. Son birkaç senede çok büyük sayılara ulaşan bu olay, ailelerinin kontrolü dışında olan çocukların ve gençlerin yabancı kişiler tarafından yönlendirilmesiyle sonuçlanıyor. Tüm bu olayların önüne geçmek isteyen ve ISIS gibi terör gruplarına üye katılımlarını azaltmayı hedefleyen FBI, yeni internet sitesini kullanıma sundu."Don't Be a Puppet" yani "Kukla Olma" adlı bir program kapsamında kullanıma sunulan bu internet sitesi, tek kelimeyle özetlemek gerekirse "absürd." Eğitimi ileriye taşımaktan çekinmeyen veya basitçe çocukları korkutmayı amaçlayan FBI, extremist'lerin nasıl bir yapıya sahip olabileceğinin ve onlardan korunma yollarının anlatıldığı bu yeni interaktif internet sitesini, tüm çocuklar için kullanması amacıyla yayınladığını belirtti.

Destek hattı, bilgilendirme bölümü ve hatta diğer kişilerle konuşabildiğiniz özel chat odası bulunan bu internet sitesine buradan ulaşabilir ve FBI'ın "extremist" olarak adlandırdığı kişilerden korunmayı öğreten programı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. FBI'ın bu internet sitesinin korkutucu olduğu doğru, ancak bu korkutucu atmosferin işe yarayabileceğini düşünüyorum.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0