FBI ve NSA, Apple'a Kızgın

0
0
0
0
0
FBI ve NSA, Apple'a Kızgın
ABD’nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA), Apple’dan, iPhone 6’yı kıramadıkları nedeniyle şikayetçi olduklarını belirttiler. 
ABD’nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA), Apple’dan, iPhone 6’yı kıramadıkları nedeniyle şikayetçi olduklarını belirttiler.

Time gazetesinin haberine göre Apple’ın iCloud faciasını yaşaması sebebiyle yeni nesil telefonlarında güvenlik seviyelerini çok daha güçlü hale getirdiği, bu durumun da FBI ve NSA gibi kurumların kullanıcılarının e-mail, fotoğraf ve rehberlerine ulaşmalarını engellediği açıklandı.
 
Basın toplantısında konuşan FBI Direktörü James Comey, Apple’ın yeni şifreleme sistemini eleştirerek,  şirketi “suçluların yasaları atlatması için bir araç üretmekle” suçladı. Comey, “Beni burada endişelendiren, firmaların, insanların açıkça yasayı atlatmasına yol açabilecek bir şeyi pazarlaması” dedi. (Bu da demek oluyor ki biz ne yapıyorsak bunlar bir şekilde kayda geçiyor. Adamlar ne kadar rahat açıklıyorlar bunu baksanıza) 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0