• Anasayfa
  • İnternet
  • Fenerbahçe - Ajax UEFA Avrupa Ligi Karşılaşması, 4K Çözünürlükle Yayınlanacak!

Fenerbahçe - Ajax UEFA Avrupa Ligi Karşılaşması, 4K Çözünürlükle Yayınlanacak!

0
0
0
0
0
Fenerbahçe - Ajax UEFA Avrupa Ligi Karşılaşması, 4K Çözünürlükle Yayınlanacak!
Fenerbahçe’nin 22 Ekim tarihinde UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaşacağı Ajax maçı, TRT, Türksat, Mediapro ve Samsung işbirliği sayesinde 4K çözünürlükle yayınlanacak.
4K çözünürlüğü TV’lere taşıyan ilk kurum olan TRT, Fenerbahçe’nin 22 Ekim 2015 tarihinde Ajax’la oynayacağı UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasını 4K çözünürlükte yayınlayacak. TRT 4K üzerinden Avrupa Yayıncılar Birliği (EBU) aracılığıyla tüm dünyadan 4K olarak izlenebilecek olan maç yayınının tüm maliyeti Samsung tarafından karşılanacak.

Yayının duyurulmasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, artık UHD dünya standardına dönüşmesi gerektiğini belirterek Samsung’un Türkiye’de artan 4K talebine karşılık vermelerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti. 

TRT Genel Müdürü Şenol Göka ise TV’deki yayınları radyo platformuna taşımayı hedeflediklerini belirterek Digital Audio Broadcasting (DAB) standartlarında yayına geçebilecek donanıma artık sahip olduklarını ve radyo-cep telefonu üreticilerine DAB’ı destekleyen cihazlar üretmeleri konusunda istekte bulundu. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0