• Anasayfa
  • İnternet
  • Filistinli Bir Genç, CIA Başkanı’nın E-Postalarını Ele Geçirdi!

Filistinli Bir Genç, CIA Başkanı’nın E-Postalarını Ele Geçirdi!

0
0
0
0
0
ABD basını, CIA Başkanı John Brennan’a ait e-postada bulunan önemli dosyaların Filistinli bir genç tarafından ele geçirildiğini yazdı.
Amerikan’nın dünyaca ünlü Haber Alma Merkezi (CIA) Başkanı John Brennan’a ait bazı özel dosyaların, Filistinli bir genç tarafından ele geçirildiği açıklandı. New York Post gazetesinin haberine göre ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’dan sonra CIA’in başkanının da önemli yazışmaları şahsi hesabından yaptığını açıkladı.

Gazetenin belirttiğine göre işle ilgili önemli bazı belgeleri ve CIA’de çalışan bazı yetkililere ait sosyal güvenlik numaralarıyla kişisel bilgileri internet servis sağlayıcısı AOL üzerindeki hesabında toplayan Brennan hacklendi. Başkanı hackleyen Filistinli gencin daha sonra New York Post muhabiriyle irtibata geçtiği, kendisini müslüman olmayan Amerikalı bir lise öğrencisi olarak tanıttığı ortaya çıktı. Liseli genç ise, yapmış olduğu bu eylemin sebebinin ABD’nin dış politikasına karşı olmasından ve Filistin’e destek vermek istemesi olduğunu söyledi.Bunun dışında İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson’a ait kablolu yayın faturasının ekran görüntüsünü de paylaşan Filistinli genç, Ağustos ayından beridir de CIA Direktörü’nü işlettiğini söyledi. (koskoca ABD’yi tek başına madara etmiş) Twitter’da iki farklı hesap üzerinden paylaşımlar yapan genç, bu paylaşımları ‘Filistin’e özgürlük’ etiketiyle gerçekleştirmiş. 

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Gizli Servis yetkilileri ise olayın hala şokunda olmuş olacaklar ki bir yetkili ‘Bunu CIA Direktörü’ne yapabildiğine hala inanamıyorum’ demiş. CIA genel merkezinden yapılan açıklamada ise konuyla ilgili çıkan haberlerden haberdar oldukları ve konuyu gerekli yerlere aktardıkları belirtildi.

CNN’e konuşan bir yetkilinin ‘ciddi bilgilere ulaşılmamış gibi duruyor’ açıklamasının ardından Filistinli genç, Twitter’daki hesabından bazı önemli kişilere ait e-posta adresleri ve telefon numaralarını içeren bir liste paylaştı. Bunu kişisel tatmin için yapmadığını söyleyen hacker, Filistin’de her gün masum insanların katledilmesinden dolayı yaptıklarını belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0