Banka Kredi Puanınızı Findeks ile İnternetten Öğrenin

1
0
0
0
0
Banka Kredi Puanınızı Findeks ile İnternetten Öğrenin
Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Findeks adıyla yeni bir platformu hizmete sundu. KKB verilecek olan bu hizmeti “klasik, gold, gold takipçi ve Premium” adıyla dört farklı paket oluşturdu.
Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Findeks adıyla yeni bir platformu hizmete sundu. KKB verilecek olan bu hizmeti “klasik, gold, gold takipçi ve Premium” adıyla dört farklı paket oluşturdu. Yıllık 4.5 TL’den 11 TL’ye varan taahhütlerle sunulan paketlerle isterseniz findeks.com’dan isterseniz akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulamalardan bireysel kredi notunuzu takip edebiliyorsunuz ve not danışmanları size tavsiyelerde bulunabiliyor.
 

 Bireysel Kredi Notu ne anlama geliyor?

Bireysel Kredi Notu, ev ve otomobil kiralamadan beyaz eşya alımına kadar krediye ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, kredi çekeceğiniz bankanın puanınıza göre faiz oranının belirlenmesine yardımcı oluyor. Sadece not olarak değil, geçmişe ait grafik halinde görüne Findeks’te aynı zamanda risk raporunuzu da almanız mümkün olacak. (yani puanın düşükse ve bankayı geri ödeme konusunda kıllandırırsan, sana kredi vermeyebilirler anlamına geliyor)
 

 Banka kredi puanı nasıl hesaplanıyor?

Findeks, çek raporu, çek endeksi, risk raporu ve bireysel kredi notu bilgilerini bünyesine katarak kişilerin kendilerine ait bir not ortaya çıkarıyor. “İzleme, uyarı, not danışmanı ve takipçi” adıyla dört yeni uygulamayı devreye sokan Findeks, kişilerin kredi notunda bir kötüleşme olduğu zaman, kredi taksidi geciktiğinde ya da çekinizin arkası yazılmışsa, size uyarıda bulunacak.
 

 Bankalar sizi notlarla değerlendiriyor

KKB’nin Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya uygulamayı net bir şekilde özetleyerek “Aynada kendinize baktığınızda saçınızı, kıyafetinizi nasıl görüyorsanız, Findeks ile finansal açıdan bankalar tarafından nasıl göründüğünüzü görebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Findeks hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0